Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Dienos grafikas

Škotijos balsas

IQ | 2014-08-29

Rugsėjo 18 d. vyks referendumas dėl Škotijos atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės. Gyventojai prie balsadėžių turės atsakyti į klausimą: „Ar Škotija turi būti nepriklausoma valstybė?“ Šis referendumas jau senokai kelia daug diskusijų ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir kitose šalyse.

Vieni baiminasi galimų padarinių – jei žmonės nubalsuos už nepriklausomybę, kas atsitiks Jungtinei Karalystei? Ar nauja valstybė galės likti ES nare? Kaip tai paveiks visos Bendrijos politiką ir ekonomiką? Antri nekantriai laukia, nes tai gali išjudinti kitus atsiskirti ar didesnės autonomijos siekiančius regionus. Neabejotina, kad balsavimas Škotijoje turės reikšmingą įtaką ir Katalonijos siekiui surengti panašų referendumą lapkritį.

Visuomenės nuomonės apklausos nerodo aiškaus gyventojų apsisprendimo – paskelbti reikšmingai besiskiriantys šešių septynių tyrimų rezultatai. Vienos apklausos atliekamos internetu, kitos – telefonu, o trečios – tiesiogiai bendraujant su respondentais. Vis dėlto nė vienas rugpjūtį atliktų tyrimų neparodė, kad balsuojančių už Škotijos nepriklausomybę būtų daugiau nei norinčių likti Jungtinėje Karalystėje. Mažiausias užfiksuotas skirtumas – 4 procentiniai punktai (rugpjūčio 12–15 d. atliktos „Panelbase“ apklausos rezultatai: 42 proc. už nepriklausomybę, 46 proc. – prieš, 12 proc. – neapsisprendę). Kaip parodė daugelis kitų tyrimų, pastarąjį pusmetį Škotijos nepriklausomybės rėmėjų dalis retai peržengdavo 40 proc.

Nepaisant visų apokaliptinių scenarijų, Jungtinėje Karalystėje vyrauja tipiška britų džentelmeno ramybė. Bandoma save ir kitus įtikinti, kad viskas bus gerai. Tačiau nubalsavus už nepriklausomybę tai būtų išties dramatiškas posūkis šalies politikoje.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 129967 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-08-27 14:28:34 [post_date_gmt] => 2014-08-27 11:28:34 [post_content] => [post_title] => Apklausa dėl Škotijos nepriklausomybės [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => grafikas-39 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-08-27 14:28:34 [post_modified_gmt] => 2014-08-27 11:28:34 [post_content_filtered] => [post_parent] => 129965 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/08/grafikas.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai