Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Savivaldybės taksi kliūva konkurencijos prievaizdams (atnaujinta)

IQ | 2012-03-12

Sostinės savivaldybės planai įsteigti miesto taksi sukėlė įtarimų Konkurencijos tarybai. Ji atkreipė dėmesį, kad tokiais veiksmais gali būti iškraipoma ar ribojama konkurencija tarp taksi paslaugas teikiančių įmonių. Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius įsitikinęs, kad savivaldybė jokių teisės aktų nepažeidžia.

Išnagrinėjusi viešai pateikiamą informaciją Konkurencijos taryba pastebėjo, kad su savivaldybės dispečerine sutartis sudarysiantys vežėjai įgis galimybę naudotis savivaldybės suteiktu materialiniu turtu (navigacijos įranga) bei nemokamai reklamuoti savo paslaugas, o tokios išlaidos bei pačios dispečerinės išlaikymas bus finansuojamas iš savivaldybės biudžeto.

Prievaizdai įspėjo, kad privačios taksi vežimo paslaugas teikiančios įmonės tokių sąlygų neturės, nes jos pačios dengs patiriamas panašaus pobūdžio išlaidas. Dėl to privatiems vežėjams gali būti sudarytos nevienodos sąlygos veikti rinkoje lyginant su dispečerinės paslaugomis besinaudojančiais vežėjais.

Rašte Vilniaus merui Artūrui Zuokui Konkurencijos taryba taip pat pabrėžė, kad kai kurie numatomi taksi paslaugų teikimo aspektai (pvz., ketinimai nustatyti ir vienodas dispečerine besinaudojančių vežėjų paslaugų kainas) gali būti prilyginti konkurenciją apribojantiems susitarimams, kuriuos draudžia įstatymas.

Savivaldybė ginasi

Sostinės vicemeras R. Adomavičius portalui IQ.lt aiškino, kad savivaldybės dispečerinės paslaugomis besinaudojantys taksistai už kiekvieną gautą užsakymą moka 2 Lt mokestį.

„Į tą mokestį įeina skambučių centro paslauga ir įrangos nuomos atlyginimas. Taksistai tikrai negaus jokių privalumų, nebus jokio pranašumo, nes už viską reikia mokėti. Kaip žinia, skambučių centrai ima mokesčius nuo 1 Lt iki 3 Lt. 1 Lt yra tik skambučio už kiekvieną iškvietimą ar užsakymą sąnaudos. Pas mus yra numatyti 2 Lt“, – dėstė R. Adomavičius.

Jis pabrėžė, kad navigacijos įranga naudosis ne taksistai, o dispečeriai. Dispečerinėje esą bus pastatytas prietaisas, kuris rodys, kurioje vietoje kuris taksi automobilis yra. Taip dispečeriai į užsakymo vietą galės siųsti arčiausiai jos esantį automobilį.

Anksčiau buvo skelbiama, kad savivaldybės taksistai keleivius veš už 1,80 Lt/km kainą. R. Adomavičius, komentuodamas konkurencijos prievaizdų pareiškimą dėl fiksuotos kainos, sakė: „Kaina išreiškia sąnaudas. Jeigu kaina nedengia sąnaudų, kaip tai vadinasi? Tai yra dempingas. Tai Konkurencijos taryba turi rūpintis, kad šito dempingo nebūtų“.

„Mes nesakome, kad kaina būtinai bus tokia. Mes sakome, kad tai būtų daugmaž teisinga kaina. Kaina, kaip žinia, kinta priklausomai nuo daugelio dalykų. Tarp jų – ir nuo užsakymų kiekio. Jeigu užsakymų kiekis bus toks didelis, kad bus galimybė mažinti kainą, tai ji mažės. Jeigu brangs degalai ar dar kas nors, susidarys tokia situacija, kad reikės kelti kainą, tai ją reikės kelti. Privalu tai daryti, kad būtų padengtos visos sąnaudos“, – pridūrė vicemeras.

Įvykdė „keliasdešimt užsakymų“

Anot jo, šeštadienį veiklą pradėjus savivaldybės taksi dispečerinei, per savaitgalį „buvo įvykdyta keliasdešimt užsakymų“.

„Kadangi prie dispečerinės prisijungusių automobilių skaičius dar nėra didelis, skambučių skaičius buvo žymiai didesnis negu galimybės įvykdyti tuos užsakymus. Šita veikla dar tik pradedama vystyti, tai iš vienos ar kelių dienų negalima daryti jokių išvadų“, – sakė vicemeras.

R. Adomavičiaus teigimu, sostinės taksistai iš savivaldybės yra gavę maždaug 100 nemokamų licencijų. Tačiau kiek tiksliai iš licencijas įsigijusių taksistų prisijungė prie dispečerinės, jis pasakyti negalėjo.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai