Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Bendrovių naujienos: greitųjų siuntų įmonės perorientavo verslą

IQ | 2015-04-24

Lietuvos greitųjų siuntų verslas Rusijos įvestų sankcijų tiesioginio poveikio nepajuto, o vis labiau auganti Baltijos šalių ekonomika verslininkus skatina vis dažniau naudotis greitųjų siuntų tarnybų paslaugomis.

„Dirbame visose trijose Baltijos šalyse, todėl jaučiame padidėjusį siuntų kiekį tarp trijų Baltijos šalių bei didesnius siuntų kiekius į kitas ES šalis. Užsidarius rinkoms rytuose verslas persiorientavo bei daugelis greitai rado naujų pirkėjų čia pat – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – sakė Lietuvos greitųjų siuntų bendrovės „Venipak“ vadovas Tadas Pačiukevičius.

Pernai kilusi geopolitinė įtampa tarp Rusijos ir Vakarų šalių turi įtakos ir valstybių ekonomikoms. Nepaisant to, 2014 m. greitųjų siuntų bendrovei buvo sėkmingi – į Baltijos šalių kelius išriedėjo daugiau kaip 50 naujų transporto priemonių, Latvijos mieste Daugpilyje atidarytas naujas ir modernus siuntų centras.

„Pastarieji keleri metai buvo sėkmingi dėl įvairių priežasčių. Pirma, bendrovė staigiai reagavo į besikeičiančią ekonominę situaciją ir investavo daugiau nei kelis šimtus tūkstančių eurų į kokybės gerinimą – į kurjerių bei visų administracijos darbuotojų mokymus, naujų aptarnavimo sistemų diegimą“, – sakė T. Pačiukevičius.

Ateitis – technologijose

2014 m. bendrovė pradėjo diegti sistemą, kurios tikslas – optimizuoti siuntų pristatymą. Per ateinančius kelerius metus įmonė siekia visose trijose Baltijos šalyse pilnai pradėti naudoti sukurtą technologiją, leidžiančią siuntos gavėjui tiksliai žinoti, kada siunta pasieks jo namus.

„Vidutiniškai greitųjų siuntų tarnybos pristatyti siuntą vėluoja kelias valandas negu yra nurodoma pranešime. Sieksime šį laiką sutrumpinti iki valandos, o vėliau – iki dar mažesnio laiko tarpo. Norime taupyti ir savo, ir savo klientų laiką, todėl į naujos sistemos diegimą investavome šimtus tūkstančių eurų“, – kalbėjo „Venipak“ vadovas.

Naujoji sistema šiuo metu testuojame Lietuvoje ir per pirmus kelis naudojimo mėnesius jau skaičiuojami geri rezultatai.

„Mūsų sistema pati automatiškai sugeneruos vairuotojui greičiausius kelius ir siuntų pristatymo taškus. 2014 m. atlikome daug tyrimų didžiuosiuose Baltijos šalių miestuose, norėjome žinoti, kaip sostinėse susidaro spūstys, kaip galima jų išvengti. Susisteminę duomenis pradėjome jais naudotis ir matome tikrai gerėjančius rezultatus“, – sakė jis.

E-prekyba ir toliau plėsis

„Venipak“ vadovas prognozuoja, kad kaip ir pastaruosius kelerius metus, taip ir 2015 m. toliau sparčiai plėtosis e-prekyba.

Per paskutinius penkerius metus visose trijose Baltijos šalyse įvyko tikra e-prekybos revoliucija. Žmonės vis labiau įpranta pirkti internete, nors vis dar perpus atsiliekama nuo ES vidurkio. „Ateityje – visos galimybės plėstis, e-prekyba Lietuvoje ir toliau augs, o kartu didės ir siuntų kiekis. Pastebime, kad Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, internete daugiausia prekiaujama buitine technika. Tradiciškai mūsų paslaugomis naudojasi e-parduotuvės, parduodančios buitinę technika, kurioms reikia ne tik greito, bet ir patikimo produktų pristatymo klientui. Čia labai svarbus produkto apsaugojimas nuo smūgių ir išorinių grėsmių“, – sakė T. Pačiukevičius.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 134872 [post_author] => 572 [post_date] => 2015-04-24 14:10:41 [post_date_gmt] => 2015-04-24 12:10:41 [post_content] => [post_title] => tadas [post_excerpt] => T. Pečiukevičius sako, kad įmonės naujų klientų rado ir čia pat – Baltijos šalių rinkose. [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => tadas [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-04-24 14:10:41 [post_modified_gmt] => 2015-04-24 12:10:41 [post_content_filtered] => [post_parent] => 134864 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2015/04/tadas.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai