Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Spalvoti deimantai tampa geriausiais investuotojų draugais

IQ | 2012-03-16

Geltoni, rožiniai ir mėlyni deimantai traukia viso pasaulio investuotojų akį, pastebi prekiautojai ir rinkos žinovai.

Natūralūs spalvoti deimantai sudaro vos 1 proc. šių brangakmenių produkcijos visame pasaulyje, o tai suteikia jiems „neginčijamą vertę“, tvirtina JAV veikiančios šeimos įmonės „Scarselli Diamonds“ trečios kartos atstovas Bruno Scarselli.

„Stebima didžiulė geltonų deimantų paklausa. Taip pat pageidaujami mėlyni ir rožiniai“, – B. Scarselli agentūrai „Reuters“ pasakojo laikrodžių ir juvelyrikos parodoje „Baselworld“.

Rinkos senbuvis, rankose vartydamas 9 mln. dolerių vertės žiedą, papuoštą didžiuliu mėlynu ir keliais mažesniais rožiniais deimantais, pasakojo, kad šiuo metu nėra pakankamai deimantų, jog būtų galima patenkinti Kinijoje vis atsirandančių naujų milijardierių poreikius.

B. Scarselli tikisi, kad deimantų industrija, kuri tradiciškai yra šeimos verslas, susidomės ir finansų institucijos: „Tai galima sieti su faktu, kad valiuta praranda savo vertę, vyriausybių obligacijos yra rizikinga investicija, ir tautos praranda turtą.“

Spalvoti deimantai esą pradeda dominti investuotojus, nes tokių deimantų gamtoje rasti sunkiau nei baltų deimantų. Tiesa, investuotojų susidomėjimas deimantais niekada nebuvo pastovus.

Anot „Reuters“, pirmoji investuotojus deimantais 1980-aisiais sudomino kompanija „Thomson McKinnon“. Tačiau pasitikėjimas jais buvo pakirstas po nuosmukio rinkoje.

Pirmasis viešai platinamas investicijų į deimantus fondas „Diamond Circle Capital Plc.“ prarado daugiau nei pusę savo vertės nuo 2008 metų, kai pradėjo prekybą. 2011 metų pradžioje investuotojai, ieškantys užuovėjos nuo silpnėjančio dolerio, vėl atsigręžė į deimantų rinką, teigia Martinas Rapaportas, kurio sudaromais indeksais remiamasi deimantų versle.

„Kai doleris kilo, investicijų, skirtų išsaugoti vertei, argumentas tapo silpnesnis“, – sakė jis.

M. Rapaportas tikisi, kad pirmąjį 2012 metų pusmetį deimantų rinka išliks stabili, o vėliau ims kilti. Augimo tikisi ir Fredericas de Narpas, JAV deimantų kasybos ir juvelyrikos įmonės „Harry Winston“ vadovas.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai