Dienos skaičius
16,3 %
Tiek rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo nekilnojamojo turto sandorių Lietuvoje.
Visi tekstai

Ekonomika

Estijos prezidentas: dabar šaliai reikia plano B

IQ | 2012-04-25

Estijai, kuri prie euro zonos prisijungė praėjusių metų pradžioje, dabar reikalingas planas B, kuris padėtų išvengti problemų, kurias gali sukelti euro zonos krizė, pareiškė Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas.

„Mes turime būti sąžiningi prieš save ir prieš visą Europos Sąjungą, – T. H. Ilvesą cituoja naujienų agentūra „Bloomberg“. – Mes turime būti pasiruošę dideliems pokyčiams euro zonoje. Pokyčius įgyvendinsiančios valstybės narės galės judėti toliau, o to nepadarysiančios šalys liks tokioje padėtyje, kokioje yra dabar.“

„Manau, kad prezidentas T. H. Ilvesas norėjo pasakyti tai, kad visos euro zonos valstybės turi būti pasiruošusios darbo principų pokyčiams. Tarp euro zonos valstybių narių yra daug struktūrinių disbalansų – pavyzdžiui, konkurencingumo skirtumų, kurie turi būti išspręsti“, – portalui IQ.lt sakė SEB banko Estijoje ekonomistė Ruta Arumae.

Ji pabrėžė, kad narystė pinigų sąjungoje reikalauja solidžios fiskalinės politikos. Jeigu kai kurios šalys nenori laikytis nustatytų taisyklių, joms gali prireikti „kitokios“ monetarinės politikos. R. Arumae teigimu, išeičių iš euro zonos skolų krizės yra daug. Tarp jų – ir galimybė, kad ateityje euro zoną sudarys ne tos pačios valstybės, kurios ją sudaro dabar.

„Estija pademonstravo sugebėjimą susidoroti su fiksuoto valiutos kurso sistema, atkūrė savo konkurencingumą pasinaudodama darbo rinkos, darbo užmokesčio ir valstybės biudžeto korekcijomis. Klausimas, ar tai sugebės padaryti kitos euro zonos narės, šiuo metu susiduriančios su didelėmis problemomis“, – kalbėjo ekonomistė.

Estijos skola praėjusių metų pabaigoje sudarė 6 proc. bendrojo vidaus produkto ir leido šaliai būti tarp trijų „mažiausiai rizikingų“ euro zonos valstybių, rašo „Bloomberg“.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Vasaros pradžioje ES Komisija Lietuvai patvirtino naują regioninės pagalbos žemėlapį, o jei – naujas ...
Mažiau nei prieš savaitę vienas veikėjas iš Maskvos konferencijoje Rygoje pakalbėjo apie neva rusų ...
Šią vasarą kultūros komentaras nepaminėjus neseniai nuvilnijusios Dainų šventės būtų akivaizdaus ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai