Dienos skaičius
484
Tiek milijonų litų, neaudituotais duomenimis, valstybės valdomos įmonės 2013 m. uždirbo grynojo pelno.
Visi tekstai

Ekonomika

Europos Parlamento prašoma atidėti balsavimą dėl ACTA

IQ | 2012-04-06

Europos Komisija (EK) paragino Europos Parlamentą (EP) atidėti balsavimą dėl prieštaringai visame pasaulyje sutikto tarptautinio prekybos susitarimo dėl kovos su klastojimu (ACTA), kol teismas nepatvirtins, kad toks susitarimas yra legalus.

EK nariai kreipėsi į Europos Teisingumo Teismą (ETT) ir prašo išaiškinti, ar ACTA neprieštarauja Europos Sąjungos (ES) teisės aktams, ypač – ES pagrindinių teisių chartijai, praneša „Eubusiness“ naujienų svetainė.

Buvo tikimasi, kad EP dėl ACTA balsuos birželį, tačiau ES prekybos komisaras Karelas De Guchtas paragino palaukti teismo išaiškinimo.

ACTA pasirašiusios šalys įsipareigoja kovoti su suklastotų gaminių prekyba bei intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais. Tačiau laisvės internete gynėjai nuogąstauja, kad kai kurios ACTA nuostatos gali lemti cenzūros internete atsiradimą, svetainių, kurių turinys neįtinka, didelėms korporacijoms blokavimą, prisidengiant kova su piratavimu.

„Atsižvelgiant į tai, kad dešimtys tūkstančių žmonių išreiškė susirūpinimą ACTA, yra normalu palaukti aukščiausios nepriklausomos teismo institucijos išaiškinimo“, – sakė K. De Guchtas.

Kiek anksčiau šiais metais ACTA pasirašė 22 ES valstybės narės, JAV bei Japonija. Tarp ACTA pasirašiusių ES valstybių yra ir Lietuva. Tačiau teisingumo ministras Remigijus Šimašius anksčiau yra sakęs, kad Vyriausybė neskubės pritarti susitarimui ir neskubės prašyti Seimo ratifikuoti dokumento.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Pamenate ryškiaspalvius, žibančius grupės ABBA kostiumus? Buvę jos nariai neseniai atskleidė, kad ne ...
Neįmanoma komentuoti politikos be Ukrainos. Rusų intervencija Kryme ir akivaizdus pasirengimas padalyti o ...
Po finansų krizės išpopuliarėjo bankų ir kitų finansų institucijų atsparumo testai. Pagal specialias ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai