Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Graikų naudoti automobiliai lietuviams per brangūs

IQ | 2012-04-13

Nors skolų krizės prispausti Graikijos gyventojai mėgina išparduoti automobilius, šią šalį kol kas aplenkia nenaujų automobilių pirkliai iš Lietuvos. Automobilvežių bendrovės teigia, kad siųsti transportą į Graikiją joms apsimokėtų, tačiau automobilių rinkos žinovai teigia, kad tenykščiai automobiliai mūsiškiams dar per brangūs.

Griuvus Graikijos ekonomikai, automobilius į šią šalį gabenę verslininkai pasijuto tarsi žuvys išmestos ant kranto. Dabar jie mėgina persiorientuoti ir ieškoti naujų klientų. Tai lėmė, kad pastaraisiais metais nenaujų automobilių eksportas iš Graikijos išaugo 400 proc., statistiką prieš kurį paskelbė GRreporter.info naujienų svetainė.

„Pastaruoju metu galima rasti vis daugiau brangių automobilių netikėtai žemomis kainomis. Būtent žemos kainos ir susitraukusi vidaus rinka leidžia nenaujus automobilius pardavinėti pirkėjams iš kitų šalių“, – sakė Graikijos motorinių transporto priemonių importuotojų asociacijos atstovas Dimitrios Patsios.

Oficiali statistika rodo, kad per pirmus dešimt 2010 metų mėnesių iš Graikijos buvo išvežti vos 195 pardavimui skirti automobiliai, kurie atnešė kiek daugiau nei 2,6 mln. eurų pelno. Per tą patį 2011 metų laikotarpį iš šalies esą buvo išvežta maždaug tūkstantis automobilių, kurių pardavėjai uždirbo kiek daugiau nei 4,8 mln. eurų.

Nors šie skaičiai nėra itin įspūdingi, prognozuojama, kad automobilių eksportas iš Graikijos įsibėgės ir toliau augs. Teigiama, kad tenykščiai automobilių pardavėjai aptinka naujų rinkų – Europos Sąjungos, Afrikos, Azijos šalyse pastebimas automobilių, kurių kaina siekia iki 3 tūkst. eurų, poreikis.

Tačiau Lietuvos graikų naudoti automobiliai kol kas, galima sakyti, nepasiekia. Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais į Lietuvą iš Graikijos buvo atgabenti 2 automobiliai, o per pirmus du šių metų mėnesius – 10 automobilių, kurių bendra vertė siekia 182,7 tūkst. litų.

Bendrovės „Daivera“ vadovas Arvydas Kutavičius IQ.lt sakė, kad automobilvežių į Graikiją kol kas niekas neužsakinėja. „Automobilvežius siųsti apsimokėtų, Graikija niekuo nesiskiria nuo kitų šalių“, – sakė A. Kutavičius.

Tai, kad nenauji automobiliai iš Graikijos Lietuvos nepasiekia, patvirtino ir Valentinas Naujanis, bendrovės „Varanas“, administruojančios Kauno automobilių turgų, direktorius. Šiame turguje, anot jo, nėra nė vieno iš Graikijos atvežto automobilio.

„Lietuviai gal tikėjosi, kad ten viskas bus už dyką, bet kainos, kiek teko matyti internete, nedžiuginančios. Su kainomis kitose šalyse dabar nepalyginsiu, bet pamenu, kad vos užmetus akį internete iškart praėjo noras žiūrėti toliau“, – kalbėjo V. Naujanis.

Jis teigė negirdėjęs, kad kas nors iš turgaus klientų artimiausiu metu ruoštųsi vykti į Graikiją ir iš ten atsivežti automobilių. Situaciją šioje šalyje jis lygino su situacija Italijoje ar Austrijoje. Iš Italijos į Lietuvą automobilius vežti esą pradėta prieš ketverius ar penkerius metus, nors jų pasiūla šioje šalyje visuomet buvo.

Tuo tarpu gabenti automobilius iš Austrijos, regis, nesusiklostė tradicija: „Pavyzdžiui, Austrija. Atrodo, yra ten tų automobilių. Kiek teko būti, tai tokių „kazachiškų džiaugsmų“ ten važinėja pakankamai daug. Tokių automobilių Vokietijoje ar Belgijoje mažai pamatysi. Nepaisant to, iš Austrijos vežami tik pavieniai automobiliai, masinio pirkimo nėra.“

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai