Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

IBM turi priekaištų Lietuvai

IQ | 2012-03-16

Bendrus mokslinius projektus su IBM įgyvendinanti bendrovė Lietuvos tyrimų centras žadėto finansavimo negavo ir praėjusius metus baigė skaičiuodamas 5 mln. Lt nuostolį. Pradėti projektai stringa, o JAV milžinė turi priekaištų Lietuvai, rašoma „Verslo žiniose“.

2010 m. gruodį Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų įsteigtas Lietuvos tyrimų centras (LTC) iki šiol neturi nuolatinio finansavimo ir gyvena naudodamas įstatinio kapitalo lėšas – 3,9 mln. Lt. Dalis jų – 2,2 mln. Lt – liko bankrutavusiame „Snoro“ banke. Beje, LTC valdybos pirmininkas yra Valdas Monkus anksčiau yra dirbęs „Snoro“ viceprezidentu.

2010 m. rudenį Lietuvos Vyriausybei ir IMB pasirašius sutartį dėl mokslinių tyrimų centro steigimo buvo žadama jam kasmet skirti daugiau kaip po 40 mln. Lt, arba 200 mln. Lt per penkerius metus. Iš šių  200 mln. Lt IBM už patentavimą ir konsultacijas planuota sumokėti apie 130 mln. Lt. Kiti pinigai buvo numatyti mokslininkų atlygiui.

Pernai pranešta, kad LTC pateikė paraišką dėl beveik 40 mln. Lt ES paramos. Tačiau paraiška buvo nepatenkinta, finansavimas neskirtas, o įsibėgėję mokslinių tyrimų projektai įstrigo.

Tomas Deržanauskas, LTC generalinis direktorius, sako, kad Lietuva iki šiol neturėjo patirties, kaip finansuojami tarptautiniai projektai, tad nieko keisto, kad atsirado nesklandumų.

LTC su IBM yra pasirašęs 6 sutartis dėl bendradarbiavimo sveikatos ir nanotechnologijų srityse. Pirmojo patento registravimo procedūra pradėta – patentuojamas įrenginys, pagal balso įrašus galintis diagnozuojanti patologijas. Išradimą planuojama patentuoti tose rinkose, kuriose jį bus bandoma parduoti. Kiek pinigų bus išleista patentui, dar tikslinama. Iš patentų gautomis pajamomis, kaip buvo skelbiama anksčiau, IBM ir Lietuva turėtų dalintis perpus.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai