Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Išmanusis elektromobilių įkrovimo tinklas – jau Klaipėdoje

IQ | 2015-04-03

Elektromobilių įkrovos stoteles įrenginėjanti bendrovė „Elektromobiliai“, sukūrusi ir Klaipėdoje sėkmingai išbandžiusi platformą, leidžiančią į tinklą sujungti visas įkrovimo stoteles ir koordinuoti jų darbą, žada ir toliau diegti pažangius sprendimus, siekiant pagerinti sąlygas elektromobilių vairuotojams. Pastariesiems siūloma užsukti pasipildyti automobilių baterijas ir įvertinti „autoPildyk“ sistemos privalumus.

Nors viešai prieinamų įkrovimo prieigų jau yra didžiuosiuose šalies miestuose ir aplinkiniuose rajonuose, vis dar pasitaiko įvairių nepatogumų, prireikus papildyti elektromobilio baterijas. Skirtingi įkrovimo stotelių ir elektromobilių tarpusavyje palaikomi standartai, nenumatyti įrangos gedimai, ribojimai patekti į teritoriją, informacijos apie tai stoka… UAB „Elektromobiliai“ projektų vadovo Nerijaus Rakausko nuomone, blogiausia, kad apie tokius nesklandumus vairuotojas nėra iš anksto įspėjamas ir sužino tik atvykęs į vietą.

Pašnekovo teigimu, panašių problemų nebekyla, kuomet tokios įkrovimo stotelės prijungiamos prie išmaniojo tinklo (angl. smart grid) ir atsiranda galimybė stebėti įrangos darbą, automatiškai teikiant informaciją tiesiogiai vairuotojams, gedimų atvejais – aptarnaujančiam personalui. „Apie galimus sutrikimus ar kitas kliūtis konkrečioje įkrovimo prieigoje elektrinio automobilio vairuotojas įspėjamas dar prieš atvykdamas ir gali pasirinkti kitą artimiausią stotelę“. Informacija vairuotojui prieinama jo išmaniajame telefone įdiegus nemokamą programėlę „autoPildyk“. Elektromobilio vairuotojui tampa prieinama ir tokia informacija, kaip antai pasirinktos įkrovimo prieigos palaikomi standartai, maksimalus galingumas, tikslus atstumas nuo vairuotojo dabartinės buvimo vietos, galimybė į vietą vykti ir navigacijos pagalba. Išmaniojo tinklo dėka vairuotojas gali tiesiogiai komunikuoti su pasirinkta įkrovimo stotele. Bus galima stebėti įkrovimo stotelės užimtumą realiuoju laiku.

Ir nors siūlomi sprendimai pirmiausia skirti palengvinti elektra varomų transporto priemonių savininkų gyvenimą, įkrovimo tinklas su autonomine sistema supaprastina ir patį įkrovimo sistemų diegimą bei priežiūrą. Nepakankama įkrovimo infrastruktūra neretai įvardijama kaip viena pagrindinių elektrinių automobilių nepopuliarumo priežasčių Lietuvoje. Akcentuojama žmonių baimė keliaujant pristigti elektros energijos, kurios pakeliui nėra kur papildyti. Sukurta „autoPildyk“ (www.autoPildyk.lt ) platforma leidžia elektromobilių įkrovimo paslaugų infrastruktūrą sujungti į vieną sistemą, užtikrinant patogų elektromobilio eksploatavimą.

„Sieksime su partneriais toliau plėsti įkrovimo tinklą ir įrengti įkrovos prieigas aplinkiniuose rajonuose ir miesteliuose. Vis daugiau Lietuvos vairuotojų įsitikina elektromobilio pranašumais, todėl tikimės, kad mūsų pastangos paskatins dar daugiau vartotojų išbandyti šią pažangią transporto priemonę. Neabejojame, kad elektromobilių mūsų šalies gatvėse tik daugės“, – sako N. Rakauskas.

Bendrovė neslepia turinti ambicijų įrengti įkrovimo stotelių visame regione tarp Klaipėdos ir Šiaulių, jei tik pavyks pritraukti investicijų. „Šiuo metu įrenginėjame keletą įkrovimo prieigų aplinkiniuose miesteliuose, tačiau seniai svajojame apjungti Klaipėdos ir Šiaulių miestus, Neringą, sudarant sąlygas patogiai važinėti elektromobiliais visoje Žemaitijoje. Šiuo metu deramės dėl galimų investicijų ir esame atviri pasiūlymams“, – apie įmonės viziją ir vykdomus darbus entuziastingai pasakoja įkrovimo infrastruktūros sprendimais užsiimančios bendrovės „Elektromobiliai“ atstovas.

Užsakymo Nr. 15a-235 Redakcija už teksto turinį ir kalbą neatsako

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 134809 [post_author] => 598 [post_date] => 2015-04-16 15:27:39 [post_date_gmt] => 2015-04-16 13:27:39 [post_content] => [post_title] => German Court Bans Uber Service Nationwide [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => german-court-bans-uber-service-nationwide-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-04-16 15:27:39 [post_modified_gmt] => 2015-04-16 13:27:39 [post_content_filtered] => [post_parent] => 134808 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2015/04/454509972-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai