Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Ispanija iš dalies nacionalizuoja ketvirtą pagal dydį šalies banką

IQ | 2012-05-10

Finansinių sunkumų turintis ketvirtas pagal dydį Ispanijos bankas „Bankia“ bus iš dalies nacionalizuotas. Tai ketvirtadienį patvirtino Ispanijos centrinis bankas.

Valstybinis gelbėjimo fondas bankui suteiks 4,47 mlrd. eurų paskolą, kuri bus paversta paprastosiomis akcijomis. Valstybei tuomet priklausys 45 proc. „Bankia“ akcijų, praneša BBC naujienų svetainė.

„Naujoji „Bankia“ valdyba turės kuo greičiau pristatyti planą, padėsiantį garantuoti sėkmingą banko ateitį“, – pabrėžė Ispanijos centrinis bankas. Tačiau, anot jo, bankas „Bankia“ yra mokus ir toliau vykdys visas operacijas, o jo klientai ir indėlininkai neturi pagrindo nerimauti.

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano’as Rajoy’us šalies gyventojus patikino, kad bankų sektorius yra saugus. Daugiau priemonių, kurios padės sustiprinti nusilpusius skolintojus, jis žadėjo pristatyti penktadienį, rašo „Reuters“ naujienų svetainė.

Regis, ispanus nuramino tokie vyriausybės ir centrinio banko pareiškimai – kol kas jie neplūsta į bankus atsiimti ten laikomų indėlių.

Vis dėlto, anot BBC, dalinis banko nacionalizavimas turėtų būti vertinamas prieštaringai. Mat dėl to tūkstančiai investuotojų, kurie praėjusiais metais įsigijo banko akcijų, patirs didžiulių nuostolių. Taip pat baiminamasi, kad bankus gelbstinčiai Ispanijai pačiai gali prireikti finansinės paramos.

Banke „Bankia“ laikomi indėliai sudaro 10 proc. visuose Ispanijos bankuose laikomų indėlių. Tai padaro šį banką didžiausiu iš aštuonių Ispanijos bankų, kuriems per pastaruosius metus prireikė vyriausybės pagalbos.

„Bankia“ taip pat valdo 32 mlrd. eurų vertės jam įkeisto nekilnojamojo turto. Tai didžiausia Ispanijos bankams priklausanti nekilnojamojo turto rinkos dalis. Sprogus nekilnojamojo turto kainų burbului, banko valdomi pastatai nuvertėjo ir tarsi užvertė jį blogomis paskolomis.

„Bankia“ – ketvirtas pagal dydį Ispanijos bankas. Jis buvo įkurtas 2010 metais, sujungus septynis sunkiai besivertusius Ispanijos taupomuosius bankus.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai