Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

JAV išduotos teisės save vairuojančiam automobiliui

IQ | 2012-05-09

Nevados valstija JAV tapo pirmąja vieta pasaulyje, kurioje suteiktas leidimas gatvėmis važinėti save vairuoti gebančiam automobiliui. Pirmas tokio tipo leidimas suteiktas bendrovės „Google“ modifikuotam automobiliui „Toyota Prius“, kuris, nors ir su inžinierių priežiūra, pats važinėjosi Amerikos keliais pastaruosius dvejus metus.

Nevados valstija reikalingus įstatymų pakeitimus, kurie suteiktų teisę keliais važinėti automobiliams be vairuotojo, priėmė kovo mėnesį. Komentuodamas šiuos pakeitimus Nevados automobilių departamento direktorius Bruce’as Breslowas teigė tikintis, kad save vairuojantys automobiliai yra ateities transporto priemonės.

„Google“ automobiliui išduoti specialūs raudonos spalvos numeriai, kurie turėtų įspėti kitus eismo dalyvius, kad šiame automobilyje gali nebūti vairuotojo. Numeriuose atvaizduotas begalybę žymintis ženklas ir skaičiai 001.

Nevados pavyzdžiu ketina pasekti ir kitos JAV valstijos, artimiausiu metu teises autonominėms transporto priemonėms važiuoti viešaisiais keliais ketinama suteikti Kalifornijoje.

Daugiausia abejonių kyla dėl tokių automobilių elgsenos kritinėse situacijose. Tokių transporto priemonių kūrėjai tikina, kad absoliuti dauguma avarijų nutinka dėl žmogiškojo faktoriaus ir kad kompiuterio valdomas automobilis kelyje yra kur kas saugesnis, nes visada paiso taisyklių bei gali greičiau reaguoti į netikėtas kliūtis.

Kaip pavyzdys tokiems argumentams pagrįsti pasitelkiama ir sėkminga „Google“ automobilio bandymų istorija. JAV keliais apie 200 tūkst. kilometrų nuriedėjęs automobilis į smulkią avariją buvo patekęs tik kartą, kai į jo galinį bamperį nestipriai buvo atsitrenkęs žmogaus vairuojamas automobilis.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (1)

Karoliui    2012-05-09 17:22

Siaurai mastai. Pabandyk paziureti i sia galimybe pvz. neigalaus zmogaus akimis?


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai