Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Mašinos ir telefono jungtuvės

IQ | 2014-04-15

Kovo pradžioje Ženevoje vykusioje kasmetėje automobilių parodoje dalyvavo ir „Apple“. Ne, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintoja nepristatė minimalistinės išvaizdos futuristinio keturračio. Jos naujiena buvo neką mažesnės svarbos – su „Ferrari“ pristatyta telefono ir automobilio informacinės sistemos sąsaja „CarPlay“.

 

Skirtingai nei ankstesni „Microsoft“ ar „Google“ mėginimai, kai į transporto priemonę bandyta įdiegti atskirą operacinę sistemą, „Apple“ sprendimas nėra individuali sistema. Šiuo atveju bendrovės telefono „iPhone“ valdymas nuosekliau integ­ruotas į automobilio informacinę sistemą. Taip mašinos informacinis ekranas dubliuoja išmaniajame telefone matomą vaizdą, jame pateikiamos valdymo funkcijos ir kita aktuali informacija, pavyzdžiui, muzikos grojaraštis, žemėlapiai ar skambinimo funkcijos. Be to, ateityje per automobilio informacinę sistemą bus galima naudotis ir daugiau specialiai pritaikytų programėlių.

„Apple CarPlay“ sąsaja šiemet taps prieinama ne tik prabangiųjų „Ferrari“ savininkams, bet ir „Hondos“, „Hyundai“, „Mercedes“ bei „Volvo“ automobilių vairuotojams. Ateityje bendrovė ketina bendradarbiauti ir su kitais transporto priemonių gamintojais.

Kurti atskirą informacinę sistemą, kaip parodė „Ford“ ir „Microsoft“ bendradarbiavimo pavyzdys, nebūtinai yra geras sumanymas. Pastaruosius kelerius metus „Mic­rosoft“ sprendimą automobiliuose naudojusi „Ford“ dėl įvairių funkcionavimo trūkumų nusprendė jo atsisakyti ir pasirinko „Blackberry“ kuriamą sąsają.

Tikėtina, kad „Apple“ pavyzdžiu greitai paseks ir „Google“, siūlanti nemokamą operacinę sistemą „Android“. Kai kurie automobilių gamintojai jau yra bandę ją įdiegti į koncepcinius modelius. Tačiau, kaip rodo „Apple“ pavyzdys, galbūt racionaliau perkelti tam tikras telefono, kurį turi kiekvienas vairuotojas, funkcijas, o ne bandyti kurti dar vieną išmanųjį įrenginį.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 127490 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-03-27 10:00:10 [post_date_gmt] => 2014-03-27 08:00:10 [post_content] => [post_title] => apple carplay small [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => apple-carplay-small [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-03-27 10:00:10 [post_modified_gmt] => 2014-03-27 08:00:10 [post_content_filtered] => [post_parent] => 127489 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/03/apple-carplay-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai