Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

„Matrica“ automobiliams išbandyti

IQ | 2014-08-29

Nevados valstijoje, JAV, 2012 m. gegužę išduoti pirmi numeriai savavaldžiam „Google“ technologijų prigrūstam automobiliui „Toyota Prius“. Per pastaruosius dvejus metus šios technologijų įmonės transporto priemonės savarankiškai nuvažiavo daugiau kaip 1 mln. km. Galiausiai pranešta, kad jų įveiktas atstumas gerokai didesnis. Tik jis nuvažiuotas virtualiajame pasaulyje.

Neseniai paaiškėjo, kad „Google“ į virtualiąją erdvę perkėlė Kalifornijos valstiją: visą eismo infrastruktūrą, kurią sudaro apie 275 tūkst. km kelių, ir eismo dalyvius. Virtua­liajame pasaulyje automobilius valdantys kompiuteriai įveikė apie 6,5 mln. km. Atrodo, kad taip „Google“ galėjo išbandyti savo mašinas kur kas nepalankesnėmis sąlygomis ir įvertinti, kaip jie elgsis susidūrę su realybėje retai pasitaikančiomis kliūtimis.

Dabar kūrėja siekia, kad savavaldžius automobilius išbandyti virtualiojoje erdvėje būtų privaloma visiems jų gamintojams. Bendrovės teigimu, toks testavimo būdas gali būti net vertingesnis, nes galima sukurti tokių situacijų, kurias atkartoti realiame pa­saulyje yra brangu ir reikia daug laiko pasiruošti. Taip patikrinti daugelį dalykų ir apdo­roti eksperimentų rezultatus užtrunka kur kas trumpiau.

Modeliuoti įvairius reiškinius pasitelkus galingus kompiuterius nėra naujovė. Tai jau taikoma prognozuojant oro reiškinius, pavyzdžiui, tornadų susidarymą, ar bandant apskaičiuoti branduolinių sprogimų poveikį. Vis dėlto mažai tikėtina, kad ateityje net ir savavaldės transporto priemonės būtų išbandomos tik virtualiajame pasaulyje.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 130221 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-08-28 15:26:38 [post_date_gmt] => 2014-08-28 12:26:38 [post_content] => [post_title] => USA - Transportation - Google Self-Driving Car [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => usa-transportation-google-self-driving-car [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-08-28 15:26:38 [post_modified_gmt] => 2014-08-28 12:26:38 [post_content_filtered] => [post_parent] => 130220 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/08/Google_AOP9.42-50322285-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai