Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Patyrimo pranašumas

IQ | 2014-06-13

Televizorių gamyba – labai sudėtingas verslas: milžiniška konkurencija, žvėriškas naujienų pateikimo tempas ir minimalus pelnas. O ką daryti lėtesnėmis apsukomis veikiančioms ir išskirtinius gaminius siūlančioms bendrovėms?

Atsakymą pateikia prabangią garso ir vaizdo aparatūrą devynis dešimtmečius kurianti danų įmonė „Bang & Olufsen“. Ji gegužės viduryje pristatė naują 4K raiškos televizorių „BeoVision Avant“, kurio pagrindiniu akcentu tapo ne pažangios ekrano ir vaizdo atkūrimo technologijos, o unikali ypatybė judėti.

Ant specialaus stovo pakabinta ekrano plokštė gali slankioti dviem būdais – pasisukti į kairę ar dešinę 90 laipsnių kampu arba priartėti keliolika centimetrų prie žiūrovo. Šio televizoriaus „šokis“ kiek­vieną kartą privers ištarti „oho“, o tokia judėjimo funkcija šiuolaikinėje gyvenamojoje erdvėje gali būti labai praktiška. Išjungtas įrenginys bus prigludęs prie sienos ir beveik neužims vietos, o įjungtas gali pasisukti optimaliu kampu į virtuvės stalą, svetainės fotelį ar sofą.

Preciziškai ištobulintas ir paties televizoriaus dizainas. Jo priekinė dalis padengta vientiso atspindžius sugeriančio stiklo sluoksniu. Tiesa, nepriekaištingai iš priekio atrodančius įrenginius gamina ir kitos bendrovės, bet daugelis jų pamiršta galinę dalį, kur dažniausiai pūpso laidų pynė. „BeoVision Avant“ to nepamatysime – visos jungtys kruopščiai paslėptos po plonomis aliuminio plokštelėmis, o išorinių įrenginių laidai įvelkami į vieną nertą apvalkalą.

Tad tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip neesminės ypatybės, neabejotinai išskiria „BeoVision Avant“ iš kitų gaminių. Parodoma, kad technologijos gali būti ne tik naujos ir revoliucinės, bet ir itin rafinuotos bei funkcionalios.

Dar viena retai šiais laikais aptinkama technologijų ypatybė – ilgaamžiškumas. Kaip pasakojo šiai danų gamintojai atstovaujančios bendrovės „Beola“ vadovas Naglis Nasvytis, anksčiau Skandinavijoje buvo įprasta, kad „Bang & Olufsen“ įrenginius tėvai perduodavo vaikams. Be to, šiandien kai kurie ankstesni danų įmonės gaminiai net kolekcionuojami.

Šiais laikais jau sunkiai tikėtina, kad kuris nors elektroninis įrenginys galėtų veikti ilgiau negu, pavyzdžiui, penketą metų. Vis dėlto 4K raiška ir galimybė atnaujinti programinę įrangą leidžia tikėtis, kad „BeoVision Avant“ bus tinkamas naudoti ilgiau nei kelis sezonus. Aišku, penkiaženklę sumą kainuojantis televizorius tikrai smarkiai viršija optimalų kainos ir kokybės santykį. Kita vertus, gamintojai parodo, ką šiandien galima įpirkti už itin didelius pinigus, kai visos naujausios technologijos prieinamos už palyginti menką sumą.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 128922 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-06-02 09:56:54 [post_date_gmt] => 2014-06-02 06:56:54 [post_content] => [post_title] => BViAV-14BH-08 small [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => bviav-14bh-08-small [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-06-02 09:56:54 [post_modified_gmt] => 2014-06-02 06:56:54 [post_content_filtered] => [post_parent] => 128921 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/06/BViAV-14BH-08-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai