Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Sumaniusius skyrybomis išvengti NT mokesčio gali sustabdyti palūkanų augimas

IQ | 2012-01-17

Jei šeimos nekilnojamasis turtas vertas 2 mln. Lt, per metus valstybei reikės sumokėti 10 tūkst. Lt nekilnojamojo turto mokesčio. Tokie ar panašūs skaičiai ne vieną šeimą verčia svarstyti formalių skyrybų galimybę, tačiau nuo to jas gali atkalbėti bankai, rašo „Verslo žinios“.

„Kad nereikėtų mokėti nekilnojamojo turto (NT) didelio mokesčio, svarstome, ar nevertėtų išsiskirti formaliai. Tačiau bankas užsiminė, kad tokiu atveju naujoje sutartyje numatytų didesnę paskolos palūkanų maržą. Skolinomės prieš 7–6 metus, kai bankų palūkanų marža buvo 0,7–0,5 proc. Jei skirtumėmės arba norėtumėm dalį turto perleisti, pavyzdžiui, tėvams, bankas galėtų peržiūrėti sutartį. Dar tiksliai nežinome, kiek didintų maržą – tikėtina, kad iki 2,5 proc.“, – „Verslo žinioms“ pasakojo jauna šeima.

„Dabar skaičiuojame, kas naudingiau – mokėti NT mokestį ir nejudinti kreditavimo sutarties, kad nepakiltų palūkanos, ar mokėti didesnes palūkanas ir išvengti NT mokesčio“, – alternatyvas svarsto vilniečių šeima.

NT brokeriai iš savo klientų girdi nemažai panašių istorijų – pavyzdžiui, šeima turi 2,5 mln. Lt vertės namą ir 700 tūkst. Lt vertės butą Nidoje. Šį ketina padovanoti kam nors iš šeimos narių.

„Verslo žinių“ kalbinti bankų atstovai teigia, kad sutuoktiniams skiriantis sudaromos naujos kreditavimo sutartys. Šiuo metu vidutinė būsto paskolų palūkanų marža, skolinantis litais, siekia 1,92 proc. Tačiau skirdamiesi žmonės pasidalija įsipareigojimus, todėl bankas riziką vertina iš naujo. Formaliai bankai taip turėtų elgtis, tačiau neoficialiai jų atstovai užsimena ir apie galimybę pakovoti dėl paskolą refinansuoti panorusių klientų ir maržos nedidinti.

Nuo šių metų 1 proc. mokestis taikomas šeimos nekilnojamajam turto vertei, viršijančiai 1 mln. Lt. Šeima laikomi sutuoktiniai, asmenys, vieni auginantys vaikus arba įvaikius ir su jais gyvenantys jų vaikai, įvaikiai iki 18 metų.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai