Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

V.Putino priešrinkinimiams pažadams įgyvendinti prireiks brangesnės naftos

IQ | 2012-03-22

Aukštos naftos kainos – problema Amerikos prezidentams. Išrinktam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui jos – būtinybė. Brangesnės naftos jam prireiks norint įgyvendinti per rinkiminę kampaniją duotus pažadus šalies išlaidas padidinti milijardais dolerių, rašo „The New York Times“.

Norint įgyvendinti visus duotus pažadus ir tuo pačiu nenuvaryti Kremliaus į bankrotą V. Putinui reikia, kad Rusijos pardavinėjamos naftos kaina pakiltų ir išsilaikytų neregėtame 150 JAV dolerių už barelį lygyje, suskaičiavo „Citigroup“ ekonomistai. Šiuo metu Rusijos išgaunama nafta pasaulinėje rinkoje kainuoja apie 120 JAV dolerių už barelį.

V. Putino priešrinkimės kampanijos pažadas didinti išlaidas yra labai ambicingas. Jis dėstė planus pakelti atlyginimus mokytojams ir medikams, padidinti pensijas ir atnaujinti Rusijos karinį arsenalą.

Taip pat buvo užsiminta apie ketinimus didinti paramą daugiavaikėms šeimoms. Aukštesnioji ekonomikos mokykla Maskvoje skaičiuoja, kad tai pareikalaus 4,6 mlrd. JAV dolerių papildomų išlaidų per metus.

Dalis V. Putino pažadų didinti išlaidas bent iš dalies yra atsakas į jaunų ir vidutinės klasės gyventojų Maskvoje ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose rengtas demonstracijas. Jo tikslas buvo gauti paramą iš skurdesnių, taip pat – iš kaimo vietovėse gyvenančių darbininkų, valstybės tarnautojų ir vyresnio amžiaus rinkėjų, teigia „The New York Times“.

Politiko duotų pažadų pasekmės, įsipareigojimai padidinti kariuomenės išlaidas gali būti jaučiami ne vienerius metus. Be to, iš naftos pardavimo gaunamoms pajamoms jie suteiks daug didesnę reikšmę šalies ekonomikoje.

Skaičiuojama, kad mokesčiai, gaunami iš naftos ir gamtinių dujų pardavimo, sudaro maždaug pusę Rusijos vyriausybės pajamų. Kiekvienas šalies biudžeto didinimas 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) reikalauja pardavinėjamos naftos kainą padidinti 10 JAV dolerių už barelį. Būtent taip „Citigroup“ ir suskaičiavo, kiek turėtų padidėti naftos kaina, kad V. Putinas galėtų įgyvendinti savo priešrinkiminius pažadus.

Teigiama, kad vien V. Putino pažadas padidinti atlyginimus ir pensijas šalies išlaidas padidins 1,5 proc. BVP. O ankstenis pažadas geriau apginkluoti kariuomenę jas išpūs dar 3 proc. BVP. Skaičiuojama, kad iš viso šiems pažadams įgyvendinti prireiks papildomų 98 mlrd. JAV dolerių per metus.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai