Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Ekonomika

Gyventojai, iš VMI susigrąžinę 124 mln. litų, jų į kojinę nedės

IQ | 2012-05-04

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikė 820 tūkst. gyventojų. Kol kas 325 tūkst. mokesčių mokėtojų jau susigrąžino beveik 124 mln. litų GPM permokos. SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė svarsto, kad susigrąžintų pinigų gyventojai netaupys, o juos išleis vartojimui.

„Jeigu paskaičiuotume, kiek yra gavėjų ir kiek jie gauna pinigų, tai vienam gyventojui vidutiniškai tenka maždaug 200 litų. Tai yra vienkartinė pinigų suma, todėl ji greičiausiai bus išleista vartojimo reikmėms“, – portalui IQ.lt sakė SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Anot jos, jeigu susigrąžinta pinigų suma, palyginti su įprastomis gyventojo pajamomis yra nedidelė, jis dažniausiai nelaiko jos reikšminga ir ilgai bei atsakingai nesvarsto, kaip galėtų ją išleisti.

„Tiems, kurie pinigų susigrąžina dėl to, kad mokėjo už studijas ar moka būsto paskolos įmokas, tai yra pinigai, kurie leidžia šiek tiek daugiau paišlaidauti. Šie žmonės gyvena įtemptu grafiku, nes turi grąžinti skolas. Todėl šie pinigai jiems leidžia nusipirkti kažką daugiau negu tik kasdieniams poreikiams skirti pinigai“, – aiškino J. Varanauskienė.

Prašo grąžinti dar 215 mln. litų

VMI taip pat pranešė sulaukusi beveik 62 tūkst. turto deklaracijų ir beveik 512 tūkst. prašymų skirti paramai iki 2 proc. ir 1 proc. politinėms partijoms nuo sumokėtos GPM sumos. „Kasmet vis daugiau mokesčių mokėtojų deklaracijas teikia paprastesniu, greitesniu bei patikimesniu – elektroniniu būdu. Šiais metais gyventojų pateikusių pajamų deklaraciją per Elektroninę deklaravimo sistemą dalis išaugo iki 90 proc.“ – išplatintame pranešime cituojama VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

325 tūkst. mokesčių mokėtojų, teisingai užpildžiusių GPM deklaracijas ir pateikusių jas elektroniniu būdu, jau susigrąžino beveik 124 mln. litų GPM permokos. Iš 540 tūkst. išanalizuotų gyventojų deklaracijų nustatyta, kad prašoma grąžinti per 215 mln. litų.

Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalėjo kredito įstaigų tarybų, valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo, skleidėjo tarybų, valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausi redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai. Taip pat tie gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviui per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 litų.

Gyventojai, norintys susigrąžinti GPM permoką, teikti ir tikslinti deklaracijas gali dar 5 metus. Pateiktų prašymų pervesti 2 proc. paramą ir 1 proc. paramą politinėms partijoms po gegužės 2 dienos VMI nebepriima.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai