Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Gyvenimo gurmanams

Tarp šedevro ir akibrokšto: olimpinis bokštas Londone

IQ | 2012-05-16

Olimpiadai intensyviai besiruošiantis Londonas pristatė dar vieną užbaigtą savo darbą – kone 115 m aukščio skulptūrą „ArcelorMittal Orbit“. Garsaus indų kilmės menininko Anisho Kapooro plieno konstrukcijų raizginys yra aukščiausia statula Londone, lenkianti net Big Beną. Ir viena garsiausiai apkalbamų Didžiosios Britanijos sostinėje.

Plieno skulptūrą A. Kapooras kūrė kartu su konstruktoriumi Ciecilu Balmondu. Projekto sąmata siekia apie 99 milijonus litų, iš kurių didžiąją dalį skyrė plieno gaminimo gigantė kompanija „ArcelorMittal“.

„Orbit“ bokšte yra įrengtos dvi apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria olimpinio miestelio bei Londono rajonų vaizdas, bei panoraminis restoranas. Aplankyti šį bokštą lankytojai galės olimpinių žaidynių metu, o vėliau bokštas vėl bus atidarytas tik 2014 metais. Tada bus atvertas ir visas Karalienės Elžbietos Olimpinio parko kompleksas. Pats bokštas pastatytas prie pat Olimpinio stadiono.

A. Kapooras teigė norėjęs savo skulptūra išreikšti nestabilumo būseną. Netipiškos formos bokštas, žvelgiant į jį iš skirtingų taškų, atrodo vis kitaip.

Ką tik oficialiai pristatytas bokštas, kuris yra ir didžiausias meno kūrinys Londone, sukėlė prieštaringas reakcijas. Tačiau pats kūrinio autorius A. Kapooras tvirtina, kad bokštas suvienija dvi lygiavertes jėgas – meną ir architektūrą. „Tai eksperimentas. Visas tavo kūnas (bokšte – IQ) yra įtraukiamas. Atrodo, lyg iš tiesų keliautum orbita“, – sako A. Kapooras.

Paklaustas, ar nebijo, kad kūrinys visuomenės bus priimtas ne itin palankiai, A. Kapooras britų žiniasklaidai pripažino, kad jo skulptūra „yra kelianti nerimo“. Tačiau, pasak jo, paryžiečiams iškilęs Eiffelio bokštas iš pradžių taip pat atrodė bjaurus.

Užtariamojo balso A. Kapooras sulaukė iš Londono mero Boriso Johnsono. „Tai neabejotinai yra meno kūrinys“, – apie bokštą sakė B. Johnsonas.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai