Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Video

Esame traumuoti, bet nesigydome

o.lukosius@iq.lt | 2015-12-25

Ar tikrai mes pototalitarinėje Europoje, sėdėdami marksizmo-leninizmo narve, praleidome froidizmo epochą? Gal būtent todėl, kad įsivaizduodami, jog gerai pažįstame išorinį pasaulį savo vidinei psichologinei būsenai neteikėm reikšmės, o dabar dėl to kenčiame ir nesuprantame, kas darosi su mūsų visuomene? Nesuprantame, iš kur ta pagieža, pyktis, įniršis.

Apie tai, koks psichologinis savirefleksijos lygis šiandieninėje Lietuvoje, laidos „IQ Presingas“ vedėjas Egidijus Aleksandravičius kalbasi su psichiatru dr. Gintautu Vaitoška. Pasak jo, nors šiandien mūsų psichologinis raštingumas auga ir esame pakankamai intelektuali tauta, bet mūsų vidinė refleksija buvo stabdoma. Nerimo šaknys, nesaugumo jausmas perauga vienos kartos ribas. Juolab neturėjom pakankamai drąsos įvardyti pogulaginę būseną, o blogiausia, kad buvome priversti bučiuoti žudiko ranką…

Laidoje taip pat gilinamasi ir kitus psichologinius aspektus – ar galios geismas mūsų visuomenėje yra dominuojantis todėl, kad jau nebenorime, kad mus valdytų, bet veržiamės valdyti kitus; kas nutinka su tais, kurie potrauminėje visuomenėje pasiduoda galios apžavams?

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 135616 [post_author] => 572 [post_date] => 2015-06-25 15:07:49 [post_date_gmt] => 2015-06-25 13:07:49 [post_content] => [post_title] => IQPRESS_Vaitoska [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => iqpress_vaitoska [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-06-25 15:07:49 [post_modified_gmt] => 2015-06-25 13:07:49 [post_content_filtered] => [post_parent] => 135614 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2015/06/IQPRESS_Vaitoska.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai