Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Video

„IQ Pressingas“: „Ar tikėti yra naudinga?“

o.lukosius@iq.lt | 2015-03-30

IQ suburta kūrybinė grupė pradeda pokalbių laidų „IQ Pressingas“ ciklą. Laidą veda istorikas ir publicistas prof. Egidijus Aleksandravičius. Nauji pusvalandžio trukmės pokalbiai bus skelbiami mažiausiai kartą per mėnesį.

Pirmosios laidos svečias – vyskupas Kęstutis Kėvalas. Pokalbio tema „Ar tikėti yra naudinga“ gali ne tik nustebinti, bet ir pasirodyti kontroversiška. Tai pokalbis apie tai, kuo šiandien tikime ir ar tai gali būti naudinga mums patiems, visuomenei? Kur mus šiandien veda perdėtas teisuoliškumas, ar mokame tiesti tiltus tarp skirtingai mąstančių, ar tikėjimas mus veda vilties keliais? Ar laisvos valstybės piliečiai jau subrendę vidinei laisvei?

„Pavydas – moralinė problema, ji įsišaknijusi. Jeigu neveikiu arba man trūksta gebėjimų, galiu tik pavydėti ir dar kitą nurašyti, kad jis greičiausiai vagis. Tokiu kaltinimu iškeliu savo teisuoliškumą. Tarsi jūs visi klystate, o aš esu teisus“, – tai tik viena iš netikėtų pokalbio su vyskupu K. Kėvalu citatų.

Pats laidos pavadinimas „IQ Pressingas“ intriguoja, kad pokalbiai, krepšinio terminais kalbant, bus tarsi spaudimas per visą aikštelę. Bet tikslas – ne atakuoti pašnekovą, o kartu bandyti kalbėtis apie dalykus, kurie dar iki galo nesuprasti, apie reiškinius, kuriems reikia detalesnės analizės ir nemenko intelekto koeficiento.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 134474 [post_author] => 572 [post_date] => 2015-03-30 08:32:49 [post_date_gmt] => 2015-03-30 06:32:49 [post_content] => [post_title] => IQ_Pressingas [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => iq_pressingas [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-03-30 08:32:49 [post_modified_gmt] => 2015-03-30 06:32:49 [post_content_filtered] => [post_parent] => 134471 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2015/03/IQ_Pressingas.png [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/png [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai