Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Video

Ko trūksta – laimės ar išminties?

IQ | 2016-04-27

 

Lietuva jaučiasi nelaiminga. Apie tai skelbia agentūrų tyrimai, analizuojantys laimės ekonomiką ir nustatinėjantys laimingumo koeficientą. Esame besižudantys, emigruojantys, o dabar dar ir nelaimingi. O gal Lietuvoje tiesiog trūksta išminties, racionaliai mąstančių ir reformoms pasiryžusių piliečių? Ar mums tas pats, ką už mus nusprendžia politikai, kuriems trūksta ryžto, profesionalumo ir kurie apsimeta visažiniais, užuot išgirdę profesionalų patarimus? Laidos „IQ presingas“ vedėjas prof. Egidijus Aleksandravičius apie visa tai klausinėja ekonomistą, Lietuvos banko valdybos vicepirmininką prof. Raimundą Kuodį.

Pašnekovo nuomone, atsakymai į opias valstybės problemas jau seniai dūla valdininkų stalčiuose, nes politikams taip patogu. Visi jie kalba apie „šešėlį“, bet realiai nesiima atsakomybės ir sprendimų, kad jis sumažėtų. Tuo tarpu rimtų ekonomikos analitikų trūksta, nes akademinėje aplinkoje tai gebančių daryti labai mažai. Politikams jau seniai laikas sudėlioti prioritetų sąrašą, kurlink mes einame, o piliečiams nenusišalinti nuo valstybės reikalų.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 140421 [post_author] => 572 [post_date] => 2016-04-04 13:17:55 [post_date_gmt] => 2016-04-04 11:17:55 [post_content] => [post_title] => Kuodis [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => kuodis [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2016-04-04 13:17:55 [post_modified_gmt] => 2016-04-04 11:17:55 [post_content_filtered] => [post_parent] => 140419 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2016/04/Kuodis.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai