Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

IQ žmogus

Fotografės A.Leibovitz piligrimystė

IQ | 2012-05-04

Pasaulyje yra nedaug įžymybių – nuo popmuzikos iki politikų, kurių nebūtų fotografavusi Annie Leibovitz. Tačiau kultinė fotografė, regis, vis labiau nuo portretų gręžiasi į gamtos pusę. Los Andžele atsiimdama apdovanojimą už nuopelnus menui ji iškilmingo renginio svečiams atskleidė Niagaros krioklių nuotrauką.

7-asis MOCA apdovanojimas išskirtinėms moterims meno pasaulyje – tokiu įvertinimu nuo šiol gali džiaugtis ir A. Leibovitz. Los Andželo šiuolaikinio meno muziejaus įsteigtą apdovanojimą menininkė atsiėmė Beverli Hilse surengtos ceremonijos metu.

„Šis apdovanojimas anksčiau buvo skirtas tikrai išskirtinėms moterims. Ir štai dabar aš taip pat esu čia, Kalifornijoje, kur kadaise ėmiau mokytis fotografijos“, – atsiimdama apdovanojimą sakė 62 metų menininkė.

„Vanity Fair“, „Vogue“ ir kitų žurnalų bendradarbė, kelių fotografijos knygų autorė A. Leibovitz yra neatsiejama nuo fotografijos istorijos. Į meno ir fotografijos metraščius ją visiems laikams įrašė legendinis žurnalo „Rolling Stone“ viršelis, kuriame nuogas Johnas Lennonas įamžintas apsivijęs juodais drabužiais vilkinčią Yoko Ono. A. Leibovitz buvo paskutinis žmogus, fotografavęs legendinį „bitlą“ – vos po kelių valandų J. Lennonas buvo nušautas.

Nuoga besilaukianti aktorė Demi Moore, lifte chalatu vilkintis grupės „The Rolling Stones“ lyderis Mickas Jaggeris – šios nuotraukos taip pat yra tapusios vienais garsiausių tiek A. Leibovitz, tiek ir apskritai fotografijos pasaulio darbų.

Tačiau prieš kelerius metus A. Leibovitz ėmė gręžtis į peizažų ir natūralumo pusę. Pernai menininkė išleido „Piligrimystę“ (angl. „Piligrimage“) – A. Leibovitz svarbių vietų ir daiktų fotografijų  albumą. Šiuo ciklo darbų paroda tebėra eksponuojama Vašingtono Smithsonian amerikietiškojo meno muziejuje. Niagaros kriokliai, rašytojos Virginios Woolf rašomasis stalas, Sigmundo Freudo kušetė – visa tai telpa menininkės „Piligrimystėje“.

„Man reikėjo patausoti save. Man reikėjo priminti sau, ką aš mėgstu daryti, ką aš galiu daryti“, – apie vidines paskatas išleisti netikėtą albumą sakė A. Leibovitz.

Keliauti po įvairias vietas ir jas fotografuoti „Piligrimystei“ menininkė ėmė maždaug 2009 m. Tai buvo itin nesėkmingas metas, kai ją užgriuvo milžiniški finansiniai rūpesčiai. Įsiskolinusiai A. Leibovitz tik per plauką pavyko išvengti iškeldinimo iš namų.

„Rengti knygą tuo metu, kai man teko tiek daug iškęsti, buvo velniškai sunku. Man nuolat buvo sakoma, kad knyga netaps pelninga ir verčiau ją mesti. Bet aš tikrai norėjau tai padaryti. Man reikėjo išgelbėti savo sielą“, – teigė A. Leibovitz, neslepianti, kad ir ateityje ji daugiau dėmesio ketina skirti kraštovaizdžių fotografijai.

Rengdama albumą ji sudarė sąrašą vietų, būstų, objektų, kuriuos privalo aplankyti ir įamžinti. Į dalį kelionių A. Leibovitz leisdavosi su visais trimis savo vaikais. Pasak menininkės, šį albumą ji iš dalies kūrė būtent dėl savo vaikų – kad padrąsintų juos įgyvendinti savo svajones.

„Mano knyga yra meditacija apie gyvenimą. Kiekvieną žmogų padrąsinčiau pasidaryti tokį jam svarbių vietų, daiktų, dalykų sąrašą. Tai senamadiška, bet visada verta stengtis daryti tai, ką nori“, – sakė A. Leibovitz.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (1)

Bail    2012-05-05 11:27

Is Is it ok if I copy your entry in part,I will reference back to your website?


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai