Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

IQ žmogus

Intymus K.Hennessy aromatų pasaulis

Gintare Albrechtaite-Lingiene | 2012-04-15

Lietuviškojo „L’Officiel“ žurnalo stilistė Lina Bernotaitytė, kovo mėnesį viešėdama Paryžiuje, turėjo unikalią galimybę susitikti su „By Kilian“ kvepalų kūrėju Kilianu Hennessy. Jaunas aukštosios parfumerijos kūrėjas – „LVHM“ prabangos prekių imperijos pradininko anūkas, taigi būti grožio pasaulio dalimi šiai asmenybei yra tarsi lemtis.

„Žmogus, kurį nuo mažumės supo prabanga ir konjako statinių aromatas, į kiekvienus savo kuriamus kvepalus įpina įgimtą harmonijos pajutimą, medinių konjako statinių ir alkoholyje ištirpusio cukraus dvelksmą,“ – taip balandžio mėnesio „L’Officiel“ numeryje išskirtinį žurnalo herojų pristato L. Bernotaitytė. K. Hennessy gyvenimo ir kūrybos istoriją lietuvė išgirdo maloniai šnekučiuodamasi prie kavos puodelio prabangiuose jo apartamentuose senoviniame name, stūksančiame viename prestižinių miegamųjų Paryžiaus rajonų.

„Niujorkietės turi nuostabų skonį. Ir prancūzės anksčiau galėjo tuo pasigirti, o dabar visa tai dingo…“

Sorbonoje jaunuolis baigė informacijos ir komunikacijos studijas, dirbo senelio koncernui „LVMH“ priklausiusiuose mados namuose „Christian Dior“, „Paco Rabanne“, „Alexander McQueen“ ir kt. Tačiau neišsitekęs ir neapsikentęs masinių kvepalų kūrimo rinkoje, 2007 metais jis ėmėsi kurti savo vardo kvepalus  „By Kilian“, kuriuos galima priskirti vadinamajai nišinei parfumerijai.

Kalbėdamas apie kūrybos pradžią, K. Hennessy neslepia, kad  teko pradėti nuo nulio, neturint reikiamų investicijų. Per penkerius metus padaręs ženklų įdirbį, šiandien prancūzas juokauja: „Kai neturi lėšų, tenka būti labai kūrybingam.“ Nuo pat pirmojo kūrybinės veiklos žingsnio iki perspektyvios dabarties parfumeriui svarbiausias tikslas esti kūrybiškumas ir kokybė, leidžianti aromatui ant odos išlikti kaip galima ilgiau. Ir ne tik – skleisti aplink kerinčių natų aurą, kokia, anot L. Bernotaitytės, tvyro parfumerio namuose ir užgožia net jaukiai rusenančio židinio dūmų dvelksmą, įsismelkia į apartamentų lentynose įkurdintų istorinių knygų puslapius.

Visi „By Kilian“ aromatai įkvėpti siekio sukurti kvapą, kuriuo turėtų dvelkti prabangą ir eleganciją vertinantis žmogus. Šiuo metu kuriamai naujai linijai idėjų parfumeris sėmėsi iš Azijos kultūros. „Kai kurie masinės produkcijos kvepalų autoriai kuria remdamiesi tam tikrais šablonais ir net nežino, kuriems mados namams aromatas bus skirtas. Mano nuomone, tai yra visiška nesąmonė. Deja, masinių kvepalų gamybos pramonėje visiems tai atrodo priimtina,“ – taip apie dabartinę parfumerijos rinką kalba K. Hennessy.

Šiandien prancūzas nesižavi nei vienais masiniam vartojimui net ir paties sukurtais aromatais: „Kvapas „Kingdom“, kurį sukūriau mados namams „Alexander McQueen“, mano galva, buvo siaubingas. Na, buteliuko dizainas – nuostabus, pakuotė taip pat nepakartojama, pavadinimas labai tiko A. McQueenui, tačiau reklamos kampanijos įvaizdis buvo tragiškas“.

Kvepalų kūrimo procesas turbūt dažnam atrodo tiktų tikriausia alchemija. K. Hennessy jį nusako tarsi scenarijaus kūrimą: tam tikra istorija, tematika yra kiekvieno aromato pagrindas. Jo nuomone, kvepalai negali būti tiesiog apie rožę ar jos kvapą. Aromatas gali kur kas daugiau: pasakoti apie meilę, pagundą, vilionę ar draudimą. Be to, parfumerio teigimu, kai kurie kvapai skirti ne tik vilionėms, bet ir apsaugai: „Nepaisant to, kad yra šiuolaikiški ir modernūs, kvapai turi tam tikros viduramžiškos mistikos, raganiškos paslapties. Mano kvepalų liniją sudaro trys temos: „Meilė ir draudimas“, „Dirbtinis rojus“ ir „Pagundos“. Tai aromatai apie meilę, malonumus ir netgi skausmą.“

Galantiškas prancūzas, pokalbio su „L’Officiel“ atstove iš Lietuvos metu vilkėjęs juodą laisvalaikio stiliaus kostiumą su akinamo baltumo marškiniais prasegta apykakle, kalbėdamas apie moteris, išsitarė didžiausias simpatijas jaučiantis niujorkietėms: „Jos turi nuostabų skonį. Ir prancūzės anksčiau galėjo tuo pasigirti, o dabar visa tai dingo…“ Stilistės L. Bernotaitytės teigimu, K. Hennessy nebūdinga paprastai aukštuomenei primetama arogancija ar dirbtinumas: „Tai šiltas, malonus, draugiškas žmogus. Jo statusą išduoda nebent pasakojimai apie karjerą, keliones, gyvenimo būdą, pažintis su garsiomis grožio ir mados industrijos asmenybėmis. Svečiuodamasi pas visame pasaulyje žinomą kvepalų kūrėją jaučiausi kaip bičiulio namuose.“

Per draugišką, daugiau nei valandą trukusį pokalbį prie stiprios kavos puodelio K. Hennessy prisipažino meilę savo gimtajai šaliai, aistrą istorinei literatūrai, baletui. Taip pat išsitarė geriausiai atsipalaiduojantis naktinių klubų siautulyje bei kelionėse po tolimiausius pasaulio kraštus. Šiuo metu parfumeriui ramybės neduoda troškimas nuvykti į išsvajotąją Graikiją, kurios kultūra itin žavisi.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => http://iq.lt/media/2012/04/KH-2010-10-21.jpg ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) [2] => stdClass Object ( [guid] => ) [3] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai