Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Kultūra

Čiurlionio kelionei į Veneciją pritrūko pinigų

IQ | 2011-02-04

Pergalingas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinių žygis per Italiją gali ir nutrūkti. Viena didžiausių kada nors užsienyje eksponuotų šio lietuvių menininko kūrybos parodų šiuo metu eksponuojama Milane, Karališkųjų rūmų muziejuje (Palazzo Reale), tačiau perkelti jai į Veneciją pritrūko pinigų.

„Čiurlionis. Ezoterinė kelionė” (Čiurlionis. Un viaggio esoterico) – taip pavadinta paroda Milane veikia nuo lapkričio vidurio. Į ją iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune specialiu vilkiku nukeliavo 73 menininko tapybos kūriniai (tarp jų – garsieji „Rex“, „Pasaulio sutvėrimas“, „Zodiakas“, „Žvaigždžių sonata“, „Pavasario sonata“, „Karalių pasaka“), 67 grafikos ir fotografijos kūriniai bei muzikiniai rankraščiai. Iš viso Milane eksponuojama 140 M.K. Čiurlionio kūrinių.

Puikių italų spaudos atsiliepimų sulaukusi vieno visų laikų žinomiausių lietuvių menininkų paroda Palazzo Reale veiks iki vasario 13 d. Vėliau ketinta ją perkelti į Veneciją ir Romą. Tačiau aiškėja, kad „ezoteriškoji“ parodos kelionė stringa.

„Roma po Milano M.K. Čiurlionio nenori imti – tai ambicijų ir šių miestų tarpusavio konkurencijos reikalas, — aiškino Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis. – O parodos perkėlimas į Veneciją, kur ją ketinta eksponuoti Ca’ Pesaro rūmuose, pakibo ore, nesutariant, kas turėtų finansuoti kūrinių pervežimą ir papildomą draudimą.“

M.K. Čiurlionio parodos Milane idėjos krikštatėviu galima vadinti garsų italų meno kritiką Vittorio Sgarbi, nebe pirmi metai besidominčio lietuvių menininko kūryba. Būdamas Milano savivaldos kultūros skyriaus vadovu jis bendravo su Vilniaus, tuomet besirengusio tapti Europos kultūros sostine, atstovais.

O. Daugelis mano, kad būtent tuomet V. Sgarbi ėmėsi pirmųjų konkrečių veiksmų  M.K. Čiurlionio kūrinių kelionei į Italiją. Šiuo metu V. Sgarbi, ne tik vienas garsiausių vardų Italijos meno padangėje, bet ir gana prieštaringai vertinamas politikas, yra Venecijos savivaldos kultūros skyriaus vedėjas. O. Daugelis viliasi, kad jis ir dabar „pridės savo pirštelį“ — pakuruos parodą taip, kad garsas apie M.K. Čiurlionio kūrybą pasklis dar plačiau.

Tačiau reikia, kad Lietuvos ambasada Italijoje ir Venecija sutartų, iš kur gaus maždaug 10 tūkst. eurų, kurių reikia parodai pervežti iš Milano.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai