Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Kultūra

Jaunimo teatras išsiruošė į skrydį virš gegutės lizdo

IQ | 2011-09-29

Tikriausiai daugeliui pavadinimas  „Skrydis virš gegutės lizdo” asocijuojasi su garsiu, ne vieną „Oskaro“ statulėlę pelniusiu, filmu. Kaip bebūtų, filmas pastatytas remiantis amerikiečių rašytojo Keno Kesey’o to paties pavadinimo romanu, kuriam nenusileidžia ir nepaprastai populiari Dale’o Wassermano sceninė adaptacija. Per kelis dešimtmečius  pagal šią pjesę visame pasaulyje buvo sukurta apie 300 spektaklių, šiemet „Skrydis virš gegutės lizdo“ pastatytas ir Lietuvoje.

Spektaklį režisuojantis Valerijus Griško Valstybiniame jaunimo teatre svečiuojasi pirmą kartą. Režisierius jau keletą metų vadovauja Samaros dramos teatrui ir per metus išleidžia po keletą premjerų įvairiuose Rusijos miestų teatruose.

Pasiūlęs teatrui žymųjį amerikiečių dramaturgo D. Wassermano kūrinį, V. Griško ryžosi prabilti apie dabartinės visuomenės ydas ir žmonių bejėgiškumą prieš nepalaužiamą, asmenybę žlugdančią sistemą. „Mano mokytojas Georgijus Tovstonogovas visuomet sakydavo, kad režisierius savo teatrui temų ir koncepcijų privalo ieškoti žiūrovų salėje“, – sako V. Griško. Ir priduria, jog nors pjesė parašyta prieš 40 metų, tačiau tą patį, kas anuomet vyko Amerikoje, šiandien jis mato tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje. Dabartinis pasaulis, pasak režisieriaus, kupinas išvešėjusio kapitalizmo, pilnas beprotybės atspindžių, iš kurių ne vienas stengiasi išsiveržti.

Garsiam Holivudo filmų ir TV scenaristui D. Wassermanui garsusis romanas į rankas pakliuvo neatsitiktinai. „Vieną kartą man paskambino Brodvėjaus aktorius Kirkas Douglas ir užtikrino, kad turi nepaprastai įdomų pasiūlymą – parašyti pjesę pagal tuomet dar tik rankraščiu buvusį romaną, – prisimena D. Wassermanas, – kūrinys mane labai suintrigavo, o labiausiai pagrindinis jo herojus Makmerfis. Niekaip negalėjau suprasti ar jis Kristus ar paprasčiausias sukčius?“

Makmerfis – užkietėjęs lošėjas ir mušeika, norėdamas išvengti kalėjimo darbų, apsimeta nepakaltinamu kvailiu ir atsiduria psichiatrinėje ligoninėje. Deja, čia tvarka pasirodo esanti griežtesnė negu kalėjime, o žmonės – protingesni už pasaulio išmintinguosius. Makmerfis pradeda maištauti prieš sistemą ir ginti bejėgius ligonius.

Jaunimo teatro spektaklyje šis kontraversiškas vaidmuo atiteko aktoriui Andriui Bialobžeskiui. Kiekviena istorija turi keletą interpretacijos galimybių, todėl ką tiksliai premjeros metu išvys žiūrovai – neatskleidžiama.

Spektaklyje taip pat vaidina: Aušra Pukelytė, Aldona Bendoriūtė, Simonas Storpirštis, Gediminas Storpirštis, Nerijus Gadliauskas, Jurgis Damaševičius, Kostas Smoriginas, Saulius Sipaitis, Lukas Petrauskas, Dalia Morozovaitė, Vytautas Taukinaitis, Kristina Ovčinikaitė, Antanas Šurna, Giedrius Arbačiauskas, Arūnas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Ignas Ciplijauskas, Rasa Marazaitė, Jonė Dambrauskaitė ir Giedrė Giedraitytė.

Premjera įvyks rugsėjo 30 d. ir spalio 1, 2 d.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai