Dienos skaičius
16,3 %
Tiek rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo nekilnojamojo turto sandorių Lietuvoje.
Visi tekstai

Kultūra

Kremliaus skulptorius Tbilisyje atidarė muziejų

IQ | 2012-04-10

Gruzijoje gimęs menininkas Zurabas Ceretelis gimtajame Tbilisyje atidarė savo vardo muziejų. Tai pirmasis moderniojo bei šiuolaikinio meno muziejus Gruzijos sostinėje.

Z. Ceretelis yra vienas garsiausių  Rusijos menininkų bei vienas prieštaringiausiai vertinamų šių laikų skulptorių. Didžiausios kritikos yra sulaukę jo darbai Maskvoje: Vladimiro Putino skulptūra bei paminklas Petrui Didžiajam.

Skulptoriaus darbus anksčiau itin vertino Rusijos valdžia, tačiau dėl pompastiško stiliaus Z. Ceretelis, dažnai vadinamas tiesiog oficialiu Kremliaus skulptoriumi, sulaukdavo daug kritikos iš meno pasaulio atstovų.

Anksčiau Z. Ceretelis yra sakęs, kad nesikratys galimybės sukurti paminklų, skirtų ir kitiems garsiems Rusijos veikėjams, pavyzdžiui, Dmitrijui Medvedevui. Tačiau neseniai Maskva paskelbė  bendradarbiavimą su Z. Cereteliu nutraukianti. Taigi naujų jo skulptūrų, vaizduojančių politinius veikėjus, gali tekti luktelėti.

Muziejus Tbilisyje įrengtas senoviniame rekonstruotame pastate, kurį įsigijo ir savo lėšomis renovavo pats Z. Ceretelis. Tbilisio muziejuje bus pristatomi ne tik paties skulptoriaus darbai, bet ir nuolat rengiamos Rusijos bei Gruzijos menininkų darbų parodos. Šių metų vasarą ketinama surengti fotografijos bienalę.

Dėl ryšių su Rusijos politikais prieštaringai vertinamas skulptorius yra sulaukęs ir ne vieno meno pasaulio užtarėjo balsų: Z. Ceretelis garsėja kaip itin skatinantis jaunus kūrėjus ir jiems padedantis.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Mažiau nei prieš savaitę vienas veikėjas iš Maskvos konferencijoje Rygoje pakalbėjo apie neva rusų ...
Septintus metus šalyje rengiamas Lietuvos kultūros sostinės projektas vis dar balansuoja tarp didelio ir ...
Šią vasarą kultūros komentaras nepaminėjus neseniai nuvilnijusios Dainų šventės būtų akivaizdaus ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai