Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Kultūra

Naujų knygų lentyna: orientuota į vasarą

IQ | 2012-05-06

Artėjanti vasara pakoreguoja ir knygų lentynos turinį: nejučiomis joje atsiranda kelionių vadovai, trumpųjų žanrų knygos… Ramiems pokaičio skaitiniams IQ siūlo Viktoro Gerulaičio meditacinius tekstus ar„vieno kirčio“ Aido Marčėno eilėraščius, o panorusiems daugiau veiksmo – įdomiausių kelionių po Lietuvą vadovą.

1. „Noveletės“, Viktoras Gerulaitis.  „Tyto alba“, 2012 m. – 175 p.

V. Gerulaičio „Noveletės“ – psichologinio meditacinio pobūdžio tekstų siuita. Šių tekstų nesieja bendra fabula, tačiau jie sutelkti į trumpesnius ar ilgesnius skyrius, kuriuos sudaro panašios tematinės pakraipos noveletės (pavyzdžiui, „Laiškai iš narvo“, „Iš buvusio gyvenimo“) arba tiesiog aforistinės įžvalgos („Iš menininkų aikštės“, „Iš mano rudenio lapų“).

Kartu „Noveletės“ yra tam tikras XX amžiaus paskutinio ketvirčio lietuvio minčių ir jausmų, būsenų ir svajonių atmosferos pjūvis. Labai atviras ir asmeniškas. Čia susipina tikrovės ir fantasmagorijos pasauliai. Lyrika čia ironiška, o ironija lyriška, skausmas  linksmas, o džiūgavimas – liūdnas. Toks Gerulaičio amarkordas. Tikėtina, jog vyresnis skaitytojas lyg kažką prisimins, o jaunesnis – dėl ko nors suklus, gal net nustebs. Nuo lopšio iki kapo“ –  taip pavadinta paskutinė Ferenco Liszto simfoninė poema. Iš vaikystės į įvykusią ateitį – toks neilgas autoriaus kelias dar vis buvusiame ir jau praėjusiame jo laike atsispindi šiose gal kiek keistokose „Noveletėse”.

2. „Ištrupėjusios erdvės“, Aidas Marčėnas. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012 m. – 240 p.

Naujuose A. Marčėno eilėraščiuose skleidžiasi kasdien patiriami išgyvenimai, dabartinio pasaulio ir žmogaus būsenos, aktualūs apmąstymai. Knygoje išsiskiria „sankalbų“ ciklas, tęsiantis poeto pokalbį su mirusiais meno žmonėmis. Akivaizdi saiko ir tvarkos pozicija: visą rinkinį sudaro tik lakoniškosios tankos, tam tikra jų sistema.

Iš ketvirtojo viršelio: „Haiku yra aukščiausio meistriškumo, vieno kirčio menas. Tanka – dviejų. Tarp dviejų kirčių atsiveria kosmosas banalybei. O ši, neslėpkim, yra mėgstamiausias virtuvės šefo ingredientas.“

Iš „Sakinių“: Seniai seniai rudenį, Gorkio gatvėje, bičiulis Saigio, trūktelėjęs natūralaus, išsitarė, kad kurti eiles yra didelis džiaugsmas ir nemenka atsakomybė; dar budagojosi, kad kartais įsikuria. Tad štai, jei jau šitaip, kelios dešimtys geriau pavykusių mėginimų įsikurti (Radausko kaštane, poezijos branduoly, suskaldytose, ištrupėjusiose erdvėse); ir kelios dešimtys – pavykusių kiek prasčiau.
„vėjas vėjo malūnuos
niekad neapsistoja“

3. „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“. „Terra Publica“, 2012 m. – 440 p.

„Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ – tai kelionių žinynas, kuriame pateikiame įdomiausius kelionių maršrutus po Lietuvą pėsčiomis ir automobiliu, aplankant iki 1100 vertingiausių šalies objektų. Juk čia tiek daug dar neištyrinėtų kampelių ir nematytų kraštovaizdžių.

Žinynas iliustruotas geros kokybės nuotraukomis, žemėlapiais ir informacinėmis lentelėmis, kurios pravers kiekvienam keliautojui. Šis leidinys skirtas prisiekusiam keliautojui, kuris trokšta aplankyti ne tik tolimas šalis, bet ir pažinti savo gimtąjį kraštą – Lietuvą.

Žinyne rasite:
• 70 parengtų maršrutų pėsčiomis ir automobiliu;
• 700 spalvotų iliustracijų;
• 1100 lankytinų vietovių aprašymų;
• detalius 1:250 000 mastelio žemėlapius su pažymėta kelionės eiga;
• informacines lenteles su maršruto ilgiu (km), trukme (h) bei kita keliautojams naudinga informacija;
• daug tikrų ir legendomis apipintų faktų.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => http://iq.lt/media/2012/05/images-185x250.jpg ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) [2] => stdClass Object ( [guid] => http://iq.lt/media/2012/05/eb98a6bff767980a6f4943de344f47a1f383ab83-158x250.jpg ) [3] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) [4] => stdClass Object ( [guid] => http://iq.lt/media/2012/05/6a00e54f05e1bb883401538fcd8330970b-700wi-596x452.jpg ) [5] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) [6] => stdClass Object ( [guid] => ) [7] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai