Dienos skaičius
44
Tiek žemės ūkio bendrovių per pastaruosius 10 metų įsteigė užsieniečiai. Tai 7 proc. visų įsteigtų žemės ūkio bendrovių.
Visi tekstai

Kultūra

Šv.Jonų bažnyčios varpinė naują sezoną pradeda paroda

IQ | 2012-04-24

Nors restauruotą Šv. Jonų bažnyčios varpinę pernai spėjo aplankyti tūkstančiai žmonių, oficialus varpinės ir joje įrengto muziejaus atidarymas organizuojamas tik šiandien. Atidarymo šventė kartu žymi ir naujo sezono pradžią: nuo šiandien aprėpti žvilgsniu senąjį Vilnių vėl bus galima liftu pakilus į aukščiausią sostinės Senamiesčio statinį – Šv. Jonų bažnyčios varpinę.

„Pernai oficialiai projektas dar nebuvo baigtas įgyvendinti, nuolat dirbome prie organizuojamos parodos, todėl ir atidarymas oficialiai rengiamas tik šiandien“, – IQ teigė Vilniaus universiteto (VU) varpinės restauravimo projekto vadovas Vaidotas Stankevičius.

Pirmajame varpinės aukšte esančiame muziejuje viso sezono metu veiks paroda „Universitetas ir pasaulis“. Pasak V. Stankevičiaus, joje bus eksponuojamas įvairių su universitetu susijusių bei jam nusipelniusių asmenų mokslinis palikimas, iš jų kelionių parsivežti įvairūs eksponatai.

Muziejaus ekspozicija – ne vienintelė naujovė, kurią šiam sezonui paruošė projekto įgyvendintojai. Varpinės viršuje jau pastatyti ir panoraminiai žiūronai, taip pat įrengtos informacinės panoraminės plokštės.

Pernai varpinę balandžio – rugsėjo mėnesiais aplankė apie 23 tūkstančiai žmonių. Šiemet lankytojų tikimasi sulaukti dar daugiau. Pernykštį varpinės darbą trikdė kilusios problemos dėl lifto: paaiškėjo, kad rugpjūčio mėnesį tam tikru paros metu saulės spinduliai apšviečia lifto daviklį, todėl neužsidaro jo durys.

Vėliau lifte buvo įrengta tamsinto stiklo pertvara, kuri, tikimasi, sulaikys saulės spindulius ir liftas nebeges.

68 m aukščio Šv. Jonų bažnyčios varpinė yra VU architektūrinio ansamblio dalis, kurios pirmojo aukšto mūras iškilo dar XV a. Po XVIII a. pirmojoje pusėje kilusio gaisro varpinė buvo perstatyta ir tokios išvaizdos liko iki šių dienų.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Klystame, kai sakralizuojame visa, kas egzistuoja, laikydami tai vieninteliu teisingu dalyku, nors gyvenime ...
Vadovas yra itin reikšmingas asmuo bendrovėje. Natūralu, kad jam taikomi aukštesni veiklos ir veikti ir ...
Neabejingus Lietuvos ekonomikos mokslui pradžiugino žinia, kad Lietuvos bankas (LB) kartu su Vilniaus Jo ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai