Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

D.Grybauskaitė palieka R.Palaitį poste, valdantiesiems siūlo aiškintis Seime

IQ | 2012-03-12

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiko su premjero Andriaus Kubiliaus siūlymu atstatydinti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį.

Tai ji pranešė trumpoje spaudos konferencijoje pirmadienį, po to, kai ryte susitiko su premjeru ir vėliau su R. Palaičiu bei jo atstovaujamos Liberalų ir centro sąjungos vadovu Algiu Čapliku.

„Mano manymu, ši koalicija ir Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos. Liko tik septyni mėnesiai, o ar nori dirbti kartu – turi apsispręsti patys. Jeigu to nesugeba – ginčą spręsti koalicinėmis priemonėmis Seime, – teigė prezidentė. – Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose. Koalicija ir Vyriausybė ir toliau turi mano palaikymą strateginiais klausimais. Laukia visai valstybei svarbūs apsisprendimai. Todėl kviečiu politikus –  visus, ypač valdančiąją daugumą, – užbaigti rūpimus valstybei ir žmonėms pradėtus darbus“.

Premjeras A. Kubilius atstatydinti R. Palaitį siūlė teigdamas, kad šis padarė klaidą atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovus.

Anksčiau žurnalistų klausiama, ar pasitiki pareigūnus atleidusiu ministru, ji teigė, kad jis „ne prie ko“.

Pirmadienį po susitikimo su prezidente, dar prieš šios spaudos konferenciją, R. Palaitis teigė pats trauktis neketinantis, o A. Čaplikas FNTT vadovą Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą apkaltino „politiniais žaidimais“. Politikai teigė esantys pasiryžę toliau dirbti koalicijoje.

T. Janeliūnas: prezidentė „ne prie ko“

„D. Grybauskaitė pasakė, kad ji čia ne prie ko ir kad košę, kurią užvirė valdantieji, turi išsrėbti jie patys“, – situaciją komentuoja IQ politikos redaktorius politologas Tomas Janeliūnas.

Jis primena, kad liberalcentristai anksčiau pareiškė, jog net ir kitas vidaus reikalų ministras, deleguotas jų partijos, neketina atšaukti R. Palaičio sprendimo atleisti FNTT vadovus. Todėl, pasak politologo, susidariusi ne vieno ministro, o visos koalicijos problema ir prezidentė situaciją suvaldė tiksliai – permetė atgal valdantiesiems.

Jei konservatoriai toliau siektų atstatydinti R. Palaitį ir imtųsi Seime kelti jam interpeliaciją, tikėtina, kad LiCS pasitrauktų iš valdančiosios koalicijos, mano T. Janeliūnas, taigi, pasak jo, viskas priklauso nuo to, ar konservatoriai pasitikėtų paramą mažumos vyriausybei siūlančiais opozicijos atstovais.

A.Kubilius: interpeliacija – ne geriausias sprendimas

„Iš tiesų, nesiimčiau dabar atsakyti ko nors, bet reikia pastebėti, kad interpeliacijos koalicijos viduje nėra pats geriausias problemų sprendimo būdas“, – prezidentei paskelbus savo apsisprendimą teigė A. Kubilius, kurį cituoja portalas delfi.lt.

Premjeras teigia, kad siūlydamas atleisti ministrą nesiekė patenkinti partinių ambicijų, o atstatyti „visuomenės teisingumo jausmą“.

„Atsakingai vertinau ministro R. Palaičio padarytą klaidą, nepagrįstai skubotai, nemotyvuotai atleidžiant du aukšto lygmens profesionalus iš pareigų ir, mano įsitikinimu, tokia klaida labai esmingai pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, o šalia to papildomai sudarė visiškai klaidingą vaizdą, kad gerai dirbantys profesionalai už gerą darbą gali būti atleisti iš pareigų“, – sakė premjeras.

Vienintelis kandidatas – penktadienį

R. Palaičio paskelbtame konkurse į FNTT vadovo pareigas pateikta tik viena paraiška, skelbia lrytas.lt. Portalo žiniomis, penktadienį turėtų būti paskelbti konkurso rezultatai. Jei kandidatas, kurio asmenybė neskelbiama, atitiks reikalavimus, jis turėtų tapti naujuoju FNTT vadovu.

Seimo Antikorupcijos komisija daugiausiai konservatorių balsais anksčiau rekomendavusi atleisti ministrą R. Palaitį taip pat siūlė nutraukti FNTT vadovų atrankos konkursą ir grąžinti į pareigas V. Gailių ir V. Giržadą.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (2)

Už teisingumą!    2012-03-12 16:40

Už Lietuvą! Už teisingumą!

Vilnius, 2012 m. kovo 11 d.

Lietuvos Pilietės ir Piliečiai,

Susirinkę vasario 22 dieną prie Prezidento rūmų pareikalavome, kad mūsų politikai ir pareigūnai nusimestų neskaidrių ryšių bei įsipareigojimų naštą, trukdančią jiems ginti tiesą, teisingumą ir laisvę. Pareiškėme, kad norime švęsti Kovo 11-ąją švaresnėje Tėvynėje.

Balsiai išsakyta mūsų pilietinė valia paskatino tiesos pusėn stoti Seimo Antikorupcijos komisiją, o Premjerą – pagaliau pateikti siūlymą atleisti ministrą Raimundą Palaitį. Tačiau pagrindiniai mūsų reikalavimai liko neįgyvendinti.
Todėl šeštadienį, kovo 17 dieną, 14 valandą, susirinkime prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje ir paraginkime savo valdžią apsivalyti.

Pareikalaukime:

*kuo greičiau išviešinti visų šalies partijų, aukštų politikų, teisėtvarkos ir slaptųjų tarnybų pareigūnų ryšius su šešėliniu verslu ir kitomis nusikalstamomis struktūromis, paskelbti duomenis apie jų gaunamus pinigus iš šių struktūrų ir galimai neteisėtą praturtėjimą;

*nedelsiant sugrąžinti į pareigas be pagrindo nušalintus FNTT vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą;

*atleisti iš pareigų susikompromitavusį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir visus kitus su šešėliniu verslu ir kriminaliniu pasauliu susijusius valdžios pareigūnus;

*atleisti savo pareigų atlikti nepajėgiančius generalinį prokurorą Darių Valį bei jo pavaduotoją Darių Raulušaitį, o į šias pareigas paskirti principingus, sąžiningus ir profesionalius pareigūnus.

Paraginkime Seimą susigrąžinti Tautos Atstovybės galias ir pareikalaukime:

*užtikrinti parlamentinę Valstybės saugumo departamento, Generalinės prokuratūros, kitų teisėsaugos institucijų kontrolę;

*sutramdyti VSD pareigūnų savivalę ir jų neteisėtą kišimąsi į visuomenės gyvenimą;

*nedelsiant išviešinti VSD vykdytos kabinetinės „liustracijos” duomenis ir išlaisvinti buvusius KGB bendradarbius Seime, Vyriausybėje, teisėtvarkoje, žiniasklaidoje nuo dabartinio VSD šantažo;

*atstatydinti savo pareigų nevykdančius, tiesos, teisingumo ir žmogaus teisių ginti nepajėgiančius parlamento vadovus – Seimo vicepirmininką Algį Čapliką, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasį Šedbarą, Žmogaus teisių komiteto pirmininką Arminą Lydeką;

*įsteigti ypatingojo prokuroro instituciją Vytauto Pociūno, Kauno pedofilijos ir žudynių, Eglės Kusaitės, kitų galimų VSD bei Generalinės prokuratūros nusikaltimų ir politinės korupcijos byloms ištirti.

Pasiekime, kad mūsų valdžia stotų ne nusikaltėlių, bet Lietuvos Respublikos pusėn.

Neleiskime mūsų atkurtos valstybės paversti plėšikų gauja.

Susigrąžinkime Lietuvą – orią, garbingą, teisingą.

Iniciatyvinė grupė Už teisingumą:
Bronius Genzelis, Romualdas Ozolas, Alvydas Medalinskas, Naglis Puteikis, Audrius Nakas, Šarūnas Valentinavičius, Darius Kuolys

Tarek    2013-02-06 10:44

Puikus straipsnis. Daugiau tokių. Rusija niedkaa negailėjo pinigų terotorijų pavergimui. Nesvarbu, kad savo piliečius badu marina, svarbu, kuo daugiau užgrobti žemių, dabar ir žmonių protų. Vėl juos paversti kolchozninkais-vergais. O per juos ir visą inteligentiją, verčiamą tapti kolchozininkais.Man buvo įdomu, kai pasirodė žinutė, kad per 4 metus Uspaskichas išleido 24 milijonus Lt. Galvojau Lietuvos žemes supirkinėja.Pasirodo ne. Žmonių protus. Todėl dabar ir gali žaisti, kaip katinas su kvailais peliukais. Jau nustojusiais mąstyti, praradusiais vertybes, pasiduodančiais į valstybės valdymo lygmenį iškelti sukčiavimą, melą, veidmainystę, valstybės šmeižtą ir galiausiai išdavystę. Lietuvi, ar tau negaila tavo istorijos, tavo garbės? Kodėl tokiu tapai su kisieliumi vietoje smegenų? Ar jau pasiilgai kolchozninko duonos? Aš ją prisimenu kaip baisiausią siaubą, marą, badą, lietuvių tautos masines žudynes. Negalvokite, kad išliksite, atsipirksite balsuodami . Putinas juokiasi į sugniaužtą špygą, beje, kuria lietuviu iš ekrano badė Ką darysi, kad kaip sakė Rūta, lietuviai avinai, nubalsavo už šašlykus Nemanau, kad ta šašlykų vakarienė su russkaja vodka patiekti lietuvių tautai užtruks. Pagarbiai mąstantiems Ona Voverienė, Vilnius, 2012. 12.03.


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai