Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Drausmės pamokos Seime

IQ | 2012-04-26

Seimo Etikos ir procedūrų komisija po kelių savaičių turėtų svarstyti, ar tinkamai elgiasi parlamentarai, nuolat pasirodantys įvairiose televizijos projektuose. Tai jau ne pirmas bandymas sudrausminti „šokėjėlius“ – ankstesni nebuvo sėkmingi.

Paskutinį kartą pramogas televizijose pamėgusius parlamentarus bandyta drausminti beveik prieš dvejus metus – 2010 m. spalį. Tąkart nieko išspręsti nepavyko – vienas „kaltinamųjų“ Arūnas Valinskas paprašė nusišalinti komisijos pirmininką socialdemokratą Algimantą Salamakiną.

Socialdemokratų frakcijos narys netrukus kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kuris išaiškino, jog parlamentarams neleistini darbai apima bet kokią veiklą privačioje įstaigoje, įmonėje, organizacijoje arba jai atstovaujant, jeigu ta veikla yra susijusi su darbo atlikimu, pareigų užėmimu, tarnybos ėjimu, kitų funkcijų užduočių vykdymu.

KT išvada bus bandoma pirmąkart pasinaudoti po kelių savaičių. Tačiau dar nežinoma, kurie parlamentarai bus kviečiami pateikti motyvus, kodėl pasirodė viename ar kitame televizijose projekte – informacija apie parlamentarų pasirodymus dar renkama.

Seimas praėjusį rudenį patvirtino statuto pataisas, numatančias procedūras, kaip galima panaikinti Seimo nario mandatą, jei politikas nesilaikė Konstitucijos nuostatos dėl papildomo darbo. Tokiai procedūrai atlikti apkalta nereikalinga – pakanka kvalifikuotos Seimo narių balsų daugumos. Mandato atėmimu grasinama ir darbą parlamente į pasirodymus televizijose pasirinkusius politikus.

Nors statuto pataisos patvirtintos vos daugiau nei prieš pusmetį, bus svarstoma galimybė svarstyti mandatus ir tų Seimo narių, kurie nereagavo ir į ankstesnes pastabas dėl pasirodymų televizijose.

Įspėjimas būsimiems parlamentarams

Po KT paskelbto patikslinimo Seimo nariai televizijos šokių ir dainų projektuose pasirodo rečiau, tačiau kai kurių neatgraso galimos sankcijos. Greičiausiai Etikos ir procedūrų komisijoje bus svarstomas parlamentarių Ingridos Valinskienės bei Donaldos Meiželytės elgesys.

Tiesa, vargu ar Seimo narėms, atėjusioms su gausiu jau nebeegzistuojančios Tautos prisikėlimo partijos žvaigždžių būriu, grės griežčiausia nuobauda. I. Valinskienė šiuo metu filmuojasi viename televizijos seriale – tokia veikla gali būti traktuojama kaip „meno išraiška“. Juo labiau, kad televizijos žvaigždė yra pareiškusi – į Seimą nebegrįš.

Tuo metu D. Meiželytė, nors nei šoka, nei dainuoja, yra pamėgusi teisėjauti įvairiose komisijose. Tačiau, jei tai nenuolatinis dalyvavimas, jis taip pat gali būti traktuojamas ne taip griežtai.

Nors iš scenos žvaigždžių, dabar dirbančių Seime, kai kurios jau pareiškė nedalyvausiančios rinkimuose, kitos kadencijos Seime vis tiek gali kilti panašių problemų. Mat į parlamentą jau paskelbė besiruošiantys operos solistas Vytautas Juozapaitis, nevengiąs pasirodymų televizijose, bei buvęs krepšininkas Sergejus Jovaiša – kartą jau sudalyvavęs šokių projekto laidoje.

A. Salamakinas teigė, jog tiek KT išaiškinimas, tiek statuto pataisa buvo reikalinga ne tik šios kadencijos žvaigždėms – norėta užkirsti kelią ir naujiems dėmesio ištroškusiems žymiems veidams.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija po kelių savaičių turėtų svarstyti, ar tinkamai elgiasi parlamentarai, nuolat pasirodantys įvairiose televizijos projektuose. Jau ne vieną kartą bandyta sudrausminti „šokėjėlius“, kodėl turėtų pavykti šįkart?

Paskutinį kartą pramogas televizijose pamėgusius parlamentarus bandyta drausminti beveik prieš dvejus metus – 2010 m. spalį. Tąkart nieko išspręsti nepavyko – vienas „kaltinamųjų“ Arūnas Valinskas paprašė nusišalinti komisijos pirmininką socialdemokratą Algimantą Salamakiną.

Socialdemokratų partijos frakcijos narys netrukus kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kuris išaiškino, jog parlamentarams neleistini darbai apima bet kokią veiklą privačioje įstaigoje, įmonėje, organizacijoje arba jai atstovaujant, jeigu ta veikla yra susijusi su darbo atlikimu, pareigų užėmimu, tarnybos ėjimu, kitų funkcijų užduočių vykdymu.

KT išvada bus bandoma pirmąkart pasinaudoti po kelių savaičių. Tačiau dar nežinoma, kurie parlamentarai bus kviečiami pateikti motyvus, kodėl pasirodė viename ar kitame televizijose projekte – informacija apie parlamentarų pasirodymus dar renkama.

Seimas praėjusį rudenį patvirtino Statuto pataisas, numatančias procedūras, kaip galima panaikinti Seimo nario mandatą, jei politikas nesilaikė Konstitucijos nuostatos dėl papildomo darbo. Tokiai procedūrai atlikti apkalta nereikalinga – pakanka kvalifikuotos Seimo narių balsų daugumos. Mandato atėmimu ir grasinama darbą parlamente į pasirodymus televizijose pasirinkusius politikus.

Nors Statuto pataisos patvirtintos vos daugiau nei prieš pusmetį, bus svarstoma galimybė svarstyti mandatus ir tų Seimo narių, kurie nereagavo ir į ankstesnes pastabas dėl pasirodymų televizijose.

Įspėjimas būsimiems parlamentarams

Po KT paskelbto patikslinimo Seimo narių televizijos šokių ir dainų projektuose pasirodo rečiau, tačiau kai kurių neatgraso galimos sankcijos. Greičiausiai Etikos ir procedūrų komisijoje bus svarstomas parlamentarių Ingridos Valinskienės bei Donaldos Meiželytės elgesys.2 psl. >>

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (1)

algis    2012-04-27 09:41

Man susidaro toks vaizdelis, kad geriausias seimas, pagal Salamakiną, būtų beveidžių, bevardžių, absoliučiai jokių talentų neturinčių žmogelių sambūris, kuriam vadas nurodo, ką daryti, kaip balsuoti, kada keltis kada gult…
Bet ar tai seimas? Seimas turi būti įvairus, kaip ir mūsų gyvenimas, mes stengiamės rinkti asmenybes, bet ne visasda pasiseka.
Mažiausiai Seime reikalingas toks prievaizdas kaip Salamakinas su savo iškreiptu pasaulio supratimu.


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


IQ Facebook'e

Visi straipsniai