Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Galvosūkis dėl žemės pardavimo užsieniečiams

IQ | 2011-07-01

Vyriausybės nariai nesutaria, ar nuo gegužės 1-osios užsieniečiai gali Lietuvoje pirkti žemę. Seimas vakar, paskutinę pavasario sesijos dieną, pritarė rezoliucijai, kuria išreiškė politinę valią dar trejiems metams pratęsti apribojimą užsieniečiams pirkti žemės ūkio ir miško paskirties žemę.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, rezoliucija buvo skubiai sukurpta po to, kai teisingumo ministras liberalas Remigijus Šimašius pareiškė, jog tokį draudimą numatęs konstitucinis įstatymas nustojo galioti gegužės 1-ąją, o Lietuva nepasinaudojo galimybe pratęsti pereinamojo laikotarpio.

Balandžio viduryje Lietuva sulaukė Europos Komisijos pritarimo iki 2014 metų balandžio pratęsti septynerių metų pereinamąjį laikotarpį, kuris buvo numatytas stojimo į ES sutartyje. Tačiau R.Šimašius įsitikinęs, kad EK sprendimas leisti ES narėms pratęsti šį laikotarpį yra tik galimybė, bet ne pareiga: „Lietuva tam tikrais savo teisės aktais šį laikotarpį gali pratęsti arba nepratęsti. Ji to nepadarė. Tuo tarpu apribojimus numačiusio įstatymo galiojimo terminas baigėsi gegužės 1-ąją. Atsakymas šiuo atveju vienareikšmis ir bandymai situaciją interpretuoti kitaip reiškia tik visišką teisinį neišprusimą.“

Seime svarstytą rezoliuciją jis vadino niekine.

Tuo tarpu premjeras Andrius Kubilius ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius rėmėsi kitų teisininkų nuomone, kad jokių pakeitimų nereikia ir apribojimai galioja dar trejus metus.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (2)

Kritikas    2012-03-08 10:56

Artėja laikas, kai galime būti priversti leisti parduoti žemę ir kt. nekilnojamąjį turtą užsieniečiams. Nekilnojamojo turto apmokestinimas privers daugelį savininkų nekilnojamą turtą parduoti ar paversti kitomis turto rūšimis. Ar nekilnojamojo turto mokesčio tikrasis tikslas nėra taip sumažinti jo kainą ir sudaryti sąlygas jo išpardavimui užsieniečiams? Lietuviai, prisiminkite savo protėvių išmintį: “parduodantis savo žemę yra PARDAVIKAS – Tėvynės išdavikas”. Ar mažai Pasaulyje valstybių, galinčių nusipirkti visą Lietuvos teritoriją su visais priklausiniais? Jie neperka ar neužkariauja tik todėl, kad yra pigesnių įsigijimo būtų – mūsų kvailumas ir valdžios korupcija. Nepamirškime Amerikos indėnų ar Australijos aborigenų likimo, kaip jie buvo nuvaryti nuo savo žemių ir išnyko…

Justas    2012-03-12 00:02

1. Jeigu Lietuvišką žemę pradėtų pirkti užsieniečiai, tai jos vertė kaip tik labai staigiai didėtų, O lietuviai pardavę savo “žemę” (labai juokingai skamba) tik praturtėtų, bet tikriausiai tai mažiausiai ko komentaro autorius norėtų.
2. Kitos turto rūšys (o ne nekilnojamasis turtas) nėra blogai – nenaudojamas nekilnojamasis turtas yra švaistomas (nėra našus ir produktyvus)
3. Nereikia manyti, jog staiga užsieniečiai išpirks visą Lietuvišką žemę, viską iškas ir mes liksime ant karštos lavos gyventi
4. Amerikos ir Australijos čiabuvių lyginimas su Lietuviais, tai mažų mažiausia nepagarba visiems, kas save laiko Lietuvos gyventoju – tame tarpe ir pats komentatorius, akivaizdžiai ultra-dešinysis konservatorius, save menkina kaip 500-600 metų atsiliekantį, suprask ne Amerikos ar Australijos, o Lietuvos aborigeną.
Bet ką aš čia išmanau – svarbiausia, kad skanus šakotis.


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai