Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Generalinis prokuroras prašo panaikinti V.Matuzo neliečiamybę

IQ | 2012-04-26

Generalinis prokuroras Darius Valys ketvirtadienį kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį konservatorių Vitą Matuzą, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę.

Seimo narys įtariamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu, teigiama Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Jame nurodoma, kad V. Matuzas įtariamas organizavęs bendrovės „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė siekia maždaug 17,5 mln. litų (be PVM).

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu Seimo narys organizavo „Panevėžio miškų urėdijos“ urėdo ir urėdijos viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti miško valymo ūkinių paslaugų pirkimo konkursą, kurio vertė siekė daugiau nei 63 tūkst. litų.

Surinktoje medžiagoje yra pakankamas pagrindas įtarti ir tai, kad V. Matuzas organizavo kooperatinės bendrovės „ŽilVytis“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais  apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas, iš viso 680 tūkst. litų.

Be to, Seimo narys galimai organizavo Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų 2011 metais „ŽilVyčio kooperatinė bendrovė“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas „Panevėžio miškų urėdijos“ organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V. Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.

Generalinės prokuratūros atstovė Vilma Žemaitytė portalui IQ.lt patikslino, kad, jeigu būtų panaikinta V. Matuzo teisinė neliečiamybė, didžiausia Seimo nariui gręsianti bausmė būtų aštuoneri metai laisvės atėmimo.

V. Matuzo partijos kolega, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma sakė, kad Seimo nariai kol kas nėra susipažinę su generalinio prokuroro teikimu. Todėl nei situacijos baigties, nei to, ar galėtų būti stabdoma V. Matuzo narystė partijoje, J. Razma neprognozavo.

Su pačiu V. Matuzu IQ.lt susisiekti nepavyko, jis neatsiliepė mobiliuoju telefonu. Tačiau ketvirtadienio pavakarę išplatintame pranešime Seimo narys tikina, kad yra nekaltas ir todėl ragins kolegas balsuoti už neliečiamybės panaikinimą.

„Detaliai su kreipimusi nesusipažinau, dėl to plačiau jį komentuoti būtų sunku. Tačiau galiu patikinti, kad jokiais savo veiksmais nesu pažeidęs jokių teisės aktų ir nesu kaltas, dėl to, kuo esu įtarimias. Esu pasirengęs tą įrodyti teisme ir, suprantama, atsakyti į visus teisėsaugos klausimus“, – teigia V. Matuzas. Jis žada artimiausiu metu, pasitaręs su teisininkais bei kolegomis, apsispręsti, ar stabdyti narystę partijoje ir frakcijoje.

„Manau, kad ant manęs, mano šeimos ir kitų žinomų partijos narių šešėlis metamas neatsitiktinai. Juk artėja rinkimai ir norint sukompromituoti partiją tinka bet kokie metodai. Tarp jų – ir melas, šmeižtas bei nepagrįsti įtarimai“, – tvirtina politikas.

Anksčiau skelbta, kad V. Matuzo teisinį imunitetą prašo panaikinti Panevėžio apygardos prokuratūra. Tačiau Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai