Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

IQ kalendorius | Rugpjūčio 29 d. Pažintis su vienuolynais

Miglė Galvonaitė | 2015-08-29

Vilniečiai ir miesto svečiai šiandien turi retą galimybę susitikti su Lietuvos ir užsienio vienuolynų atstovais. Po 33-ų palapinių stogais Bernardinų sode įsikūrę daugiau nei 200 vienuolių iš Lietuvos, Belgijos, Prancūzijos, Argentinos ir kitų valstybių atstovų dalysis pasakojimais ir atsakys į šventės dalyviams rūpimus klausimus.

Popiežius Pranciškus šiuos metus paskelbė Pašvęstojo gyvenimo metais. Šiandien vykstanti Vienuolijų šventė, pasak sesers Dominykos, skirta gyvenimui švęsti ir parodyti, kad vienuoliai nėra uždara bendruomenė, jie – arti mūsų. Nors dalis vienuolijų neatlieka viešosios tarnystės ir neatvyksta į panašaus pobūdžio renginius, žmones jie priima savo vienuolynuose.

Vienuolių palapinių šventės organizacinės komandos teigimu, renginys skirtas ne tik tikintiesiems, laukiami ir tie, kuriems vienuolių gyvenimas – nepažįstama sritis.
Žmonės ne tik susipažins su skirtingų vienuolijų istorija, specifika, bet ir galės sukalbėti dieninę maldą, apsilankyti ant pokalbių kalnelio, atlikti išpažintį. Lankytojų bus laukiama ir maldos mokykloje, jie kviečiami stebėti brolio pranciškono Carlo, rašančio ikoną, pasiklausyti brolio Pranciškaus Gedimino Numgaudžio paskaitos apie krikštą, apsilankyti Bažnytinio paveldo muziejaus ekskursijose, klausytis giesmių ir vienuolių kūrybos dainų. Specialios programos bus skirtos vaikams ir jaunimui – pastariesiems organizuojamas pantomimos užsiėmimas.

Lietuvos vienuolynų tradicijos siekia dar XI a., Arkivyskupo šv. Brunono Bonifaco laikus, tačiau carinės Rusijos ir sovietų priespaudos metais vienuoliai Lietuvoje patyrė nemažai sunkumų. Sovietmečiu vienuolynų veikla persikėlė į pogrindį, dalis vienuolių patraukė į misijas Rytuose, o 1989 m. galiausiai pirmosios vienuolynų bendruomenės vėl pasirodė viešumoje. Šiuo metu Lietuvoje yra 39 moterų ir 13 vyrų vienuolijų, kurioms priklauso 612 moterų ir 140 vyrų. Šalyje yra daugiau kaip 70 vienuolynų.

Pašvęstojo gyvenimo metams paminėti sausį jau buvo organizuota atgailos ir pasninko diena bei simpoziumas Kaune Lietuvos pašvęstiesiems, o balandį vienuolynuose vyko atvirų durų dienos.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 136690 [post_author] => 572 [post_date] => 2015-08-28 17:53:59 [post_date_gmt] => 2015-08-28 15:53:59 [post_content] => [post_title] => ob3 [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => ob3 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-08-28 17:53:59 [post_modified_gmt] => 2015-08-28 15:53:59 [post_content_filtered] => [post_parent] => 136689 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2015/08/ob3.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai