Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Mėginant pričiupti medikus ir farmacininkus kreiptasi į STT

IQ | 2011-11-18

Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) nepavyko prisikasti prie šaknų: sužinoti, kas ir kiek paklojo pinigų už poilsines medikų keliones. Surinkta informacija perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

„Lietuvos ryto“ straipsnio apie farmacininkų finansuotą gydytojų poilsį rugsėjį ir spalį Turkijoje atgarsis.

Prievaizdams nepavyko prisikasti iki privačių bendrovių saugomos informacijos. Ir ne tik farmacijos firmų, bet ir keliones organizuojančių įmonių, taip pat Vilniaus oro uosto.

Pasak VVKT vadovo Gintauto Barcio, jo vadovaujama tarnyba privačiose bendrovėse neturi teisės atlikti dokumentų ar sąskaitų poėmių, todėl buvo kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Įtarimų šešėlis dėl medikų papirkinėjimo poilsine kelione į Turkiją krinta ant farmacijos įmonės, susijusios su bendrove „Marino Baltic“. Prieš porą metų jai pasitraukus iš rinkos, verslą perėmė šiuo metu tose pačiose patalpose veikianti bendrovė. Manoma, kad ji rugsėjo pabaigoje įvairių sričių medikus pamalonino poilsiu pietuose.

VVKT akiratyje ne pirmą kartą atsidūrė ir bendrovė „KRKA Lietuva“. Kaip manoma, birželį ji surengė poilsinę gydytojų kelionę į Turkiją. Be to, „Lietuvos ryto” šaltinių žiniomis, įmonė šiemet suorganizavo medikams ir daugiau išvykų. Rugsėjo 27–spalio 3-iąją finansuojant bendrovei „KRKA Lietuva“ ir dar vienai farmacijos bendrovei, Indijoje laiką leido daugiau kaip 30 bendrosios praktikos arba vidaus ligų gydytojų.

Pavyzdžiui, vien iš Vilniaus Šeškinės poliklinikos į Indiją buvo išvykę penki šeimos gydytojai ir vienas intensyviosios terapijos specialistas.

Šios kelionės pretekstas – tomis dienomis Delyje vykęs kardiologų kongresas. „KRKA Lietuva“ vadovas Liudvikas Lukošaitis dienraščiui aiškino, jog bendrosios praktikos gydytojai turi dalyvauti kardiologijos ir kitų medicinos sričių konferencijose, kad kiltų jų kvalifikacija.

„Jų sąžinės reikalas, kur ir už kieno pinigus jie važiuoja“, – „Lietuvos rytui“ teigė Šeškinės poliklinikos direktorius Jonas Kairys, kuris teigia nežinojęs, kur išvyksta jo darbuotojai.

Jis prisiminė, kad maždaug prieš trejus metus buvo svarstomas medikas, susigundęs tokio pobūdžio farmacininkų dovanomis, o visi medikai buvo įspėti, kad tokios išvykos nebus toleruojamos.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai