Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Mokytojai apsisprendė streikuoti

IQ | 2012-02-09

Mokytojus papiktinusios Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) naujovės privertė apsispręsti dėl įspėjamojo streiko, dvi valandas vyksiančio vasario 21 dieną. Streiko organizatorė Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) reikalauja keisti mokinio krepšelio metodiką, nemažinti skiriamos krepšelio dalies, atidėti pedagogų atestaciją bei kitų dalykų.

Streiko dieną dviems valandoms mokytojai planuoja nutraukti darbą. Mokyklos pačios spręs, ar prisidės prie streiko.

LŠPS ministerijos reikalauja atsižvelgti į jos keliamus reikalavimus ir tam suburti derybų grupę. Kitu atveju bus sprendžiama dėl neterminuoto streiko galimybės.

LŠPS reikalauja atidėti numatytą pedagogų atestaciją. Tokia buvo atlikta tik prieš dvidešimt metų. Taip pat prašoma koreguoti pedagogų darbo apmokėjimo tvarką – LŠPS nori, jog būtų nustatyta 18 kontaktinių valandų pedagoginė norma.

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius, priklausantis socialdemokratų partijai, teigė, jog streikui parašais pritarė 15 tūkst. šalies mokytojų.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius nesutiko su LŠPS prašymu sudaryti taikinimo komisiją dėl pareikštų reikalavimų. ŠMM yra sudariusi darbo grupę, į kurią pakviesti ir profesinių sąjungų atstovai, dėl darbo apmokėjimo aprašo keitimo.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (2)

Anonimas    2012-02-18 14:34

MOKYTOJAI REIKALAUJA , REKIA, ZYZIA, VERKSLENA – NUOLAT TIK JIEMS BLOGAI. TEGU EINA DIRBT KITUR- BET KITUR TOKIU NEVYKELIU BEVEIK NIEKUR NEPRIIMS.

Anonimas    2012-02-18 15:26

MOKYTOJAI REIKALAUJA , REKIA, ZYZIA, VERKSLENA – NUOLAT TIK JIEMS VIENINTELIAMS BLOGAI. TEGU EINA DIRBT KITUR- BET ZINO, KAD KITUR DAUGUMOS TOKIU NEVYKELIU BEVEIK NIEKUR NEPRIIMS.


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai