Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Nukeltas Konstitucijos pataisų dėl šeimos sampratos priėmimas

IQ | 2012-05-10

Pirmasis balsavims dėl Konstitucijos pataisų, kuriomis siekiama šeimą susieti su santuoka, atidėtas valdantiesiems neužsitikrinus pakankamo Seimo narių skaičiaus posėdyje. Pasak vieno iš pataisų projekto iniciatorių, ketvirtadienį turėjusio jį pristatyti Seimo narių balsavimui, konservatoriaus Pauliaus Saudargo, priėmimas gali būti nukeltas į birželio mėnesį.

Pataisų, kuriomis siekiama įtvirtinti, kad šeima sudaroma tik vyrui ir moteriai susituokus, iniciatoriai, pasak politiko, sieks užsitikrinti kol kas palaikymo nerodančių Seimo narių paramą.

Pirmasis balsavimas dėl pataisų priėmimo buvo numatytas ketvirtadienį ryte, tačiau klausimas dar prieš posėdį buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Konstitucijos pataisų projektą pernai pateikė 98 Seimo nariai – daugiau nei pakanka jo priėmimui. Tiek pat parlamentarų subūrė į formalią parlamentarų grupę „Už tradicinę šeimą“. Tam, kad Konstitucija būtų pakeista, už projekto priėmimą dviejų balsavimų metu turėtų pasisakyti po ne mažiau kaip du trečdalius, tai yra, 94 Seimo narius.

Jei pirmasis balsavimas įvyktų birželį ir jo metu būtų pritarta pataisoms, antrasis balsavimas galėtų vykti tik po trijų mėnesių – rugsėjį. Jei pirmasis balsavimas būtų nukeltas rudeniui, tai antrasis balsavimas greičiausiai tektų jau naujai išrinktam Seimui.

Pataisų iniciatorių branduolį sudaro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, „Tvarkos ir teisingumo“ ir Darbo partijos nariai, tačiau prie jų prisijungė parlamentarai iš visų Seimo frakcijų.

Pataisos inicijuotos Konstituciniam Teismui išaiškinus, kad šeima negali būti tapatinama su santuoka, o šeimos esmė yra ne forma, o santykių turinys.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Prieš rinkimus vėl pasigirdo kalbų apie naujus mokesčius. Tačiau tikrai jiems ne laikas, kai tokia ir ...
Pirmoji kibernetinė ataka surengta 1988 m. lapkričio 2 d., kai tuometis Masačusetso universiteto o dabar ...
Dar nespėjome atsidžiaugti Anykščių medžių lajų taku, o iš šio kurortėjančio ir Laimės žiburiu ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai