Dienos skaičius
44
Tiek žemės ūkio bendrovių per pastaruosius 10 metų įsteigė užsieniečiai. Tai 7 proc. visų įsteigtų žemės ūkio bendrovių.
Visi tekstai

Lietuva

Partijos privalės skelbti viešuosius pirkimus, juos kontroliuos VPT

IQ | 2012-01-03

Pasikeitus partijų finansavimo tvarkai jos turės prekes ir paslaugas pirkti ne savo nuožiūra, o besivadovaudamos Viešųjų pirkimų įstatymu. Tai reiškia, kad pirkimus turės teisę prižiūrėti Žydrūno Plytniko vadovaujama Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Tinklaraštyje commonsense.lt pastebima, kad pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, organizacijos, kurių veikla daugiau kaip 50 proc. finansuojama iš valstybės ar savivaldybių biudžetų, tampa šiame įstatyme apibrėžiamomis „perkančiosiomis organizacijomis“. Partijos galėtų išvengti prievolės laikytis Viešųjų pirkimų įstatymuose numatytų procedūrų ir VPT priežiūros, jei iš fizinių asmenų surinktų vienu litu daugiau, nei iš gautų valstybės biudžeto.

Nuo šių metų partijoms uždrausta gauti finansavimą iš juridinių asmenų, o fizinių asmenų aukos apribotos. Todėl didžiausią dalį pajamų partijos greičiausiai susirinks iš valstybės dotacijos, kuriai šiemet numatyta keturiskart daugiau nei pernai – 20 mln. litų.

VPT direktorius Ž. Plytnikas naujienų portalui delfi.lt patvirtino, kad partijos tampa jo vadovaujamos institucijos priežiūros objektu. Taigi jos negalės kaip iki šiol laisvai pirkti paslaugų iš jos nariams priklausančių ar susijusių įmonių. Pasak Ž. Plytniko, pirkimų rezultatais ar atrankos kriterijais nepatenkintos įmonės turės teisę partijų pirkimus skųsti VPT ir ginčyti teismuose.

„Jeigu įstatymas nebus pakeistas, VPT turės reaguoti ir žiūrėti, kaip partijose laikomasi Viešųjų pirkimų įstatymo. Įstatyme nėra išimties“, – naujienų portalui teigė Ž. Plytnikas.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Liepos 23 d., kai Lietuva oficialiai buvo pakviesta į euro zoną, mūsų šalies televizijos ekranuose ir ...
Eurui įvesti Lietuvoje nuo 2015 m. uždegta žalia šviesa. Tapę euro zonos šalimi, tiesiogiai priimant ...
Dviem ypatingos svarbos įvykiams aptarti tinka šio komentaro pavadinimas. Tam tikra prasme tie įvykiai su ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai