Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

R.Paksui liko vienintelė kliūtis pakeliui į Seimą: įveikti M.Laurinkų

IQ | 2012-04-04

Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo rinkimų įstatymo pataisas, numatančias galimybę apkaltos tvarka pašalintam asmeniui po ketverių metų kandidatuoti į Seimą. Ši nuostata leidžia 2004 m. iš prezidento posto pašalintam Rolandui Paksui šiemet dalyvauti Seimo rinkimuose. Kartu su nušalintu prezidentu nekantrauja rinkimuose susigrumti ir jo apkaltos metu Valstybės saugumo departamentui (VSD) vadovavęs Mečys Laurinkus, teigiantis, jog nori padiskutuoti su R. Paksu įvairiais klausimais.

Pernai Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė, jog Lietuva, uždrausdama per apkaltą pašalintam asmeniui visą gyvenimą būti renkamam į parlamentą, pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją.

Prezidentės D. Grybauskaitės teigimu, Seimas neleistinai užvilkino šios problemos sprendimą: „Pavėluotai priimtos Seimo rinkimų įstatymo pataisos yra nepakankamos, tačiau tai pirmas žingsnis pašalinti žmogaus teisių pažeidimus.“

2011 m. sausio 10 dieną Konstitucinio Teismo pareiškime pabrėžiama, jog įgyvendinant EŽTT sprendimą būtinos ir atitinkamos Konstitucijos pataisos. Prezidentė ragina Seimą šias pataisas priimti dar pavasario sesijos metu.

Konkurentas nr. 1 – M.Laurinkus

Anksčiau „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vicepirmininkas Valentinas Mazuronis teigė, jog partijos vadovas R. Paksas galėtų balotiruotis ir vienmandatėje apygardoje. Toje pačioje apygardoje norėtų kandidatūrą kelti ir VSD vadovavęs M. Laurinkus.

„Apie daug ką norėčiau su juo padiskutuoti. Apie užsienio politiką, apie Rusiją, apie žurnalus, kurie gražiai apie jį rašo“, – kalbėjo M. Laurinkus. Jis sakė norintis R. Pakso atsakymus į klausimus išgirsti viešojoje erdvėje, o ne privačiose diskusijose.

M. Laurinkus teigė, jog jam įdomus „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio požiūris ir dėmesys buvusiam VSD vadovui: „Mane jis ne kartą yra minėjęs įvairiuose straipsniuose, pasisakymuose. Būtų įdomu sužinoti, kodėl.“

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (2)

Zuvis    2012-04-05 08:20

Dabar aisku ka veike paksas europrlamente

burbulai    2012-04-05 12:44

kur galima įsigyti geriausią bilietą į šį titanų dvikovos spektaklį?


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai