Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

Šiuolaikinė graikiškoji tragedija

IQ | 2012-04-05

Pasipriešinimo drakoniškam taupymui simbolis ir Graikijos kankinys. Būtent taip prie šalies parlamento iš gyvenimo pasitraukusį pensininką praminė taupančios vyriausybės ir tarptautinių skolintojų oponentai.

77-erių Dimitris Christoulas, buvęs vaistininkas, trečiadienį nusišovė prie Graikijos parlamento, prieš tai pareiškęs, kad tokiam žingsniui ryžosi dėl patiriamų finansinių problemų, rašo naujienų agentūra „Reuters“.

„Aš negaliu rasti kito būdo, kaip tik oriai viską pabaigti, kol nepradėjau ieškoti maisto šiukšlių konteineriuose ar netapau našta savo vaikams“, –  raštelį, kurį paliko D. Christoulas, cituoja Graikijos laikrašis „Ekathimerini“, kuriuo remiasi „EUobserver“ naujienų svetainė.

Kol kas nėra visiškai aišku, kokia buvo senolio finansinė padėtis. Tačiau, pasak pranešimų, jis sunkiai sirgo ir turėjo įdėti itin daug pastangų, kad pajėgtų nusipirkti vaistų.

Vidutinė pensija Graikijoje praėjusių metų pabaigoje siekė 1,4 tūkst. eurų (beveik 4834 litus).

Vieša mirtis tuoj pat buvo pavadinta simboline ir sulaukė didžiulės Graikijos gyventojų užuojautos. Nelaimės vietoje jie „įrengė“ improvizuotą šventyklą, ten neša gėles, degina žvakutes.

Trečiadienio vakarą, tragedijos vietoje, prie parlamento, susirinko šimtai demonstrantų. Iš pradžių protestas buvo taikus, tačiau vėliau virto riaušėmis. Policijos pareigūnai įsisiautėjusius gyventojus tramdė ašarinėmis dujomis.

Konservatyvias pažiūras atspindintis Graikijos laikraštis „Eleftheros Typos“ D. Christoulasą pavadino „Graikijos kankiniu“ ir pabrėžė, kad ši tragedija galėtų „šokiruoti Graikijos visuomenę, politikos pasaulį ir pažadinti jų sąžinę“ dar iki tol, kol nauji parlameto rinkimai apibrėš Graikijos ateitį.

Graikų pyktis dėl tautiečio savižudybės buvo nukreiptas tiek į griežtų taupymo priemonių mainais į finansinę paramą pareikalavusius tarptautinius skolintojus, tiek į su jų sąlygomis sutikusius šalies politikus. „Tai siaubinga. Mes neturėjome pasiekti šios ribos. Parlameto politikai, kurie mus pastūmėjo iki šios ribos, turi būti nubausti“, – sakė 60 metų pensininkė Anastassia Karanika.

Artėjant gegužės 6 dienai, kuomet numatomi rinkimai, išlaidų karpymui besipriešinančios mažesnės politinės partijos žarsto kaltinimus didesnėms partijoms, vykdančioms diržų veržimosi politiką.

„Tie, kurie turėjo jau seniai būti nusižudę, yra politikai, kurie sąmoningai nusprendė šalį ir jos gyventojus pastatyti į tokią padėtį“, – „Reuters“ cituoja neseniai įkurtos Nepriklausomų taupymui besipriešinančių graikų partijos atstovą Panosą Kammenosą.

Visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, Graikijos gyventojai palankiau vertina mažesnes, taupymui besipriešinančias, politines partijas. Jos balsus renka griežtam taupymui pritarusių konservatorių „Naujosios demokratijos“ ir socialistų „Pasok“ partijų, sąskaita.

Prognozuojama, kad šios dvi didžiosios partijos surinks mažiau nei 40 proc. gyventojų balsų. Šioms partijoms prarandant balsus, egzistuoja didžiulė rizika, kad po rinkimų parlamente nebus suformuota tarptautinių kreditorių paramai ir tolesniam taupymui pritarianti koalicija. Tuomet neseniai per plauką bankroto išvengusios Graikijos finansinė padėtis vėl gali tapti itin komplikuota.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai