Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

V.Matuzui durys į kitos kadencijos Seimą neužsivėrė

IQ | 2012-05-10

Narystę Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje sustabdęs Seimo narys Vitas Matuzas neturi jokių kliūčių dalyvauti spalio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą. Narystės sustabdymas nedraudžia jam dalyvauti rinkimuose konservatorių sąraše.

Seimo laikinoji tyrimo komisija, spręsianti, ar Seimo nariui V. Matuzui reikia atimti teisinę neliečiamybę, išvadas turėtų pateikti iki birželio 15 dienos. Iki to laiko parlamentaras prašo sustabdyti ir jo narystę partijoje. Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą „Panevėžio energijos“ korupcijos byloje, kurioje įtarimų šešėlis krenta ir ant V. Matuzo.

Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, aiškino, jog Konstitucija numato vienintelį draudimą – jei kandidatas turi neįvykdytą teismo pripažintą bausmę: „Žmogus gali sėdėti areštinėje, tačiau į Seimą gali kandidatuoti. Nei ikiteisminis tyrimas, nei vykstantis bylos nagrinėjimas teisme, nei kaltinamojo statusas netrukdo – galioja nekaltumo prezumpcija.“

Šiuo metu V. Matuzas partijos yra užregistruotas kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvis. Tai jam leidžia oficialiai ruoštis rinkimams, rinkti fizinių asmenų aukas rinkimų kampanijai vykdyti. Jei ir rinkimų metu V. Matuzas vis dar bus sustabdęs savo narystę partijoje, TS-LKD negalės jo finansuoti kampanijos metu. „Pati partija turi nuspręsti, kaip elgtis su savo nariu. Bet jei V. Matuzas ir bus sustabdęs narystę, galės eiti į rinkimus būdamas konservatorių sąraše. Tiesa, tik daugiamandatėje apygardoje“, – aiškino Z. Vaigauskas.

Vienmandatė apygarda V. Matuzui iki šiol ir taip buvo ne prie širdies. Kandidatuodamas į šios kadencijos Seimą Panevėžio konservatorius teigė atsisakęs siūlymo būti vienmandatės apygardos kandidatu. Tuomet jo konkurentai teigė, jog politikas bijo tikrintis pasitikėjimą ir renkasi lengvesnį kelią – aukštą poziciją daugiamandatės apygardos kandidatų sąraše.

Parlamentinė komisija tik po mėnesio pateiks išvadas, ar V. Matuzui reikia atimti teisinę neliečiamybę. Atsižvelgiant į tai, jog Panevėžio STT valdybos pareigūnai dar tik atlieka ikiteisminį tyrimą, vargu ar byla galėtų pasiekti teismą ir būti išnagrinėta iki spalio mėnesį vyksiančių Seimo rinkimų.

V. Matuzo politinė karjera Seime bent mėnesį nebus stabdoma – TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma teigė, kad partijos kolegos veikla nei frakcijoje, nei komitetuose nebus svarstoma, kol komisija nepateiks savo išvadų. Politinės partijos, siekiančios dalyvauti Seimo rinkimuose, savo kandidatų sąrašus VRK turi pateikti iki rugpjūčio  dienos. Apie tai, ar V. Matuzas vertas eiti į rinkimus po konservatorių vėliava, partijos vadovybė taip pat kol kas nesiima spręsti.

Narystę Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje sustabdęs Seimo narys Vitas Matuzas neturi jokių kliūčių dalyvauti spalio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą. Narystės sustabdymas nedraudžia jam eiti į rinkimus į konservatoriais, juo labiau, jog partijos vadovybė kol kas nesiima jokių veiksmų bandant stabdyti parlamentaro politinę karjerą.

Seimo laikinoji tyrimo komisija, spręsianti, ar Seimo nariui V. Matuzui reikia atimti teisinę neliečiamybę, išvadas turėtų pateikti iki birželio 15 dienos. Iki to laiko parlamentaras teigė prašantis sutabdyti ir jo narystę partijoje.

Tai, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliekanti ikiteisminį tyrimą „Panevėžio energijos“ korupcijos byloje kaltinamuoju mato ir V. Matuzą, jam netrukdo kandidatuoti į Seimą.

Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, aiškino, jog Konstitucija numato vienintelį draudimą – jei kandidatas turi neįvykdytą teismo pripažintą bausmę: „Žmogus gali sėdėti areštinėje, tačiau į Seimą gali kandidatuoti. Nei ikiteisminis tyrimas, nei vykstantis bylos nagrinėjimas teisme, nei kaltinamojo statusas netrukdo – galioja nekaltumo prezumpcija.“

Šiuo metu V. Matuzas partijos yra užregistruotas kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvis. Tai jam leidžia oficialiai ruoštis rinkimams, rinkti fizinių asmenų aukas rinkiminei kampanijai vykdyti.

Z. Vaigauskas aiškino, jog jei ir rinkimų metu V. Matuzas vis dar bus sutabdęs savo narystę partijoje, TS-LKD negalės jo finansuoti rinkiminės kampanijos metu. „Pati partija turi nuspręsti, kaip elgtis su savo nariu. Bet jei V. Matuzas ir bus sutabdęs narystę, galės eiti į rinkimus būdamas konservatorių sąraše. Tiesa, tik daugiamandatėje apygardoje.“

Tačiau vienmandatė apygarda V. Matuzui ne prie širdies. Kandidatuodamas į šios kadencijos Seimą Panevėžio konservatorius teigė atsisakęs siūlymo būti vienmandatės apygardos kandidatu. Tuomet jo konkurentai teigė, jog politikas bijo tikrintis pasitikėjimą ir renkasi lengvesnį kelią – aukštą poziciją daugiamandatės apygardos kandidatų sąraše.

Vertinant dabartinę TS-LKD vadovybės poziciją STT kaltinimų sulaukusio parlamentaro atžvilgiu, vargu ar konservatoriai išbrauktų ilgametį partijos narį iš kandidatų sąrašų. Premjeras Andrius Kubilius anksčiau teigė „apgailestaujantis“, jog jo, kaip partijos pirmininko, pavaduotojui pareikšti kaltinimai.2 psl. >>

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


IQ Facebook'e

Visi straipsniai