Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Lietuva

K.Jucevičius, VTEK pripažinus jo klaidą, pats trauktis neketina

IQ | 2012-04-17

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad naujasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas, Kęstutis Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus. FNTT vadovas teigia pats iš posto nesitrauksiantis.

K. Jucevičius, pirmą dieną laikinai eidamas FNTT vadovo pareigas, pasirašė Specialiųjų tyrimų tarnybai adresuotą išvadą, kurioje vertinamas jis pats.

Pareigūnas teigia neturėjęs kitos išeities, kadangi jam pradėjus eiti laikinojo FNTT vadovo pareigas buvo paskelbta apie tai, kad jis laimėjo konkursą į nuolatines pareigas, o rašto, kurį reikėjo pateikti STT, negalėjo pasirašyti niekas kitas, nes pavaduotojo, taip pat galėjusio pasirašyti šį dokumentą, pareigos buvo apskritai neužimtos.

Tačiau VTEK konstatavo, kad K. Jucevičius privalėjo nusišalinti nuo šio sprendimo ir apie tai informuoti tuometinį Vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Pastarasis galėjo nusišalinimo nepriimti ir taip išgelbėti K. Jucevičių iš prieštaringos situacijos.

Tuo metu iš posto besitraukiantis liberalcentristas R.Palaitis prieš savo įgaliojimų pabaigą skubėjo paskirti naują FNTT vadovą, nors konservatorių buvo spaudžiamas to nedaryti.

Konservatorių frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma portalui delfi.lt teigė, kad K. Jucevičius turėtų trauktis iš pareigų arba atleistas. Tik šią savaitę prisaikdintas liberalcentristų deleguogas vidaus reikalų ministras Artūras Melianas portalui teigė dar nesusipažinęs su VTEK vertinimu ir galės jį komentuoti bei savo poziciją pareikšti vėliau.

Pats K. Jucevičius delfi.lt teigė, kad dėl tarnybinės nuobaudos turėtų spręsti ministras, o jis pats jokių veiksmų nesiims. FNTT vadovas taip pat žadėjo neskųsti sprendimo, jei šis jam pasirodys pagrįstas.

Puslapis 1
Array ( [0] => stdClass Object ( [guid] => ) [1] => stdClass Object ( [post_excerpt] => ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Dideli svyravimai, bet be panikos – tokia buvo pagrindinių pasaulio biržų reakcija į JAV prezidento ir ...
Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai