Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Pasaulis

IQ kalendorius | Rugpjūčio 10 d. Ekvadoro nepriklausomybės diena ir J. Assange’as

Miglė Galvonaitė | 2015-08-10

Šiandien Pietų Amerikos valstybei Ekvadorui minint 206-ąsias nepriklausomybės metines, Vakarų pasaulio politikų akys vėl kryps į „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange’ą.

Daugiau kaip trejus metus Ekvadoro ambasadoje Londone apsistojęs ir politinį prieglobstį gavęs australas kaltinimas seksualine prievarta ir užpuolimu Švedijoje. Pasak Kanados teisininko Roberto Amsterdamo, sprendimas suteikti prieglobstį buvo logiškas, nes tiek J. Assange’ą, tiek Ekvadoro prezidentą Rafaelį Correa vienija antiamerikietiškos nuostatos. Priglausti J. Assange’ą buvo palanku ir dėl to, kad šis žingsnis padėjo sustiprinti R. Correos kaip kairuoliško politiko pozicijas 2013 m. prezidento rinkimuose. Be to, J. Assange’as atrodė puikus įkaitas derybose su JAV.

Padėtis išlieka įtempta – Švedijos prokurorai tik šių metų birželį kreipėsi į Ekvadoro ambasadą su prašymu apklausti J. Assange’ą, tačiau šalies valdžia pasipriešino ir teigė, kad pagal Ekvadoro įstatymus prieš susitikimą abi valstybės turi pasiekti konsensusą. Švedai nesutinka ir tokius teiginius aiškina bandymu vilkinti laiką, nes rugpjūčio viduryje sueina kaltinimų dėl seksualinio užpuolimo senaties terminas. Bet kuriuo atveju byla dėl išprievartavimo tęstųsi dar penkerius metus, iki 2020-ųjų.

Laukiant kompromisinio sprendimo, kaltinamajam kelionė į Švediją ar Ekvadorą taip pat nebūtų geriausia išeitis. Švedijoje būtų reikalaujama J. Assange’ą išduoti JAV, kuriose jis kaltinamas dėl slaptus JAV dokumentus atskleidžiančių „WikiLeaks“ publikacijų. Jei J. Assange’as pasiektų Ekvadorą, kai kurių ekspertų vertinimu, Jungtinė Karalystė net galėtų nutraukti diplomatinius santykius su šia šalimi.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 136078 [post_author] => 572 [post_date] => 2015-08-07 15:05:22 [post_date_gmt] => 2015-08-07 13:05:22 [post_content] => [post_title] => IQ_kalendorius_small [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => iq_kalendorius_small [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-08-07 15:05:22 [post_modified_gmt] => 2015-08-07 13:05:22 [post_content_filtered] => [post_parent] => 136077 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2015/08/IQ_kalendorius_small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai