Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Sportas

Broliai šaunuoliai

Gediminas REKLAITIS | 2014-12-15

Dvyniai Lavrinovičiai jau seniai tapo ne tik krepšinio, bet ir šiuolaikinės lietuvių tautosakos dalimi. Bet pasaulyje yra daugiau brolių (ir seserų), kurie verčia iš nuostabos aikčioti ištisas arenas.

Naujausias pavyzdys – broliai Márquezai. Nesidomintiems motocik­lų sportu ši pavardė galbūt net negirdėta, bet Marcas ir Alexas šiemet pateko į istoriją kaip pirmieji broliai, vieno sezono metu tapę pasaulio čempionais. M. Márquezas triumfavo galingiausioje „Mo­to GP“ klasėje, o jaunėlis Alexas buvo stipriausias ant „Moto 3“ motociklo.

Nereikia išmanyti kvantinės fizikos, kad suprastumei, jog brolių (seserų) pasirinktas vienodas gyvenimo kelias yra visiškai natūralus. Paprastai iniciatyva priklauso vyresniajam, nors būna ir atvirkščiai. Akivaizdu tik tai, kad jie daug laiko praleidžia kartu, panaši jų genetika, apylygiai gabumai ir talentai. Eiti į treniruotes sykiu ne tik linksmiau, bet ir saugiau, nes visada gali tikėtis brolio (sesers) paramos ir pagalbos. Pateikiame garsiausias sporto brolių (seserų) sėkmės istorijas.

Pradžia – Panevėžyje

Bokso pasaulio megažvaigždės Vitalijus ir Vladimiras Klyčko žygį į ringo aukštumas pradėjo Lietuvoje, Panevėžyje. Jų tėvas, aviacijos pulkininkas, kuris vėliau tapo atsakingas už Černobylio avarijos padarinių lik­vidavimą, tuo metu buvo paskirtas į Pajuostės oro bazę.

Broliai mokėsi specialioje rusų mokykloje ir maždaug 1983 m. pirmą kartą pravėrė bokso salės duris. Panevėžietis treneris Julius Kibas prisimena iškart pastebėjęs neįtikėtinus abiejų duomenis, nors ketveriais metais vyresnis Vitalijus buvo gerokai stropesnis sportininkas. Vladimiras į salę užsukdavo retai, bet vėliau pasiekimais tiek mėgėjų, tiek profesionalų ringe net pranoko vyresnėlį.

Vitalijus jau baigė profesionalo karjerą, yra Ukrainos partijos UDAR lyderis ir Kijevo meras. Vladimiras – vis dar ringo megakaralius. Lapkričio 15 d. Hamburge vykusioje dvikovoje jis penktame raunde nokautavo bulgarą Kubratą Pulevą ir 17 kartą iškovojo keturių organizacijų sunkiasvorių pasaulio čempiono titulą.

Abu Klyčko nuo pat vaikystės sieja neįtikėtinai stiprus ryšys. Vitalijus, nors ir yra užimtas politikas, randa laiko būti svarbiausiu brolio patarėju per visas kovas, kad ir kur jos vyktų.

Beje, jie niekada nėjo į vieną ringą, nors maždaug prieš 5–6 metus tai būtų buvusi laukiamiausia bokso pasaulio kova. Bet jokie kosminiai pinigai nebūtų įtikinę ukrainiečių, nes broliai dar jaunystėje davė pažadą mamai nestoti vienas prieš kitą. Kad ir kaip to troško gerbėjai, tesėti žodį mamai buvo gerokai svarbiau.

Teniso divos

Seserys Williams teniso pasaulyje dominuoja jau keliolika metų. Iš pradžių ryškiau suspindo vyresnioji Williams, bet paskui visas varžoves nuo kelio šluoti pradėjo jaunėlė Serena. Ji tai daro iki šiol, kai Venus jau iš esmės pasitraukė į šešėlį.

33 metų S. Williams laimėjo net 18 Didžiojo kirčio prizo serijos turnyrų (Venus – 7) ir šiuo metu tebėra pirmoji planetos raketė. Beje, ji pirmauja visų laikų rikiuotėje ir pagal gautas pajamas, nes vien iš teniso yra uždirbusi daugiau kaip 60 mln. JAV dolerių.

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje šiuo metu turbūt nėra garsesnės šeimos už Staalus. Visi keturi broliai Ericas, Jordanas, Marcas ir Jaredas atstovauja NHL klubams.

Po S. Williams pergalės „US Open“ turnyre vėl atsinaujino diskusija, ar ją galima laikyti geriausia visų laikų tenisininke. Kai kurių ekspertų nuomone, Chris Evert ar Steffi Graf vis dar turi savo argumentų, tačiau išlaikoma forma amerikietei leidžia tikėtis toliau pildyti titulų kolekciją ir siekti visų laikų geriausiosios vardo.

Seserų pergalės nebuvo vien rožėmis klotos. Jaunystėje merginos turėjo ir kitų gyvenimo tikslų, bet griežti tėvai buvo numatę tik vieną – įkopti į teniso olimpą. Jis įgyvendintas.

Ledo ritulio tradicijos

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje šiuo metu turbūt nėra garsesnės šeimos už Staalus. Visi keturi broliai Ericas, Jordanas, Marcas ir Jaredas atstovauja NHL klubams. Tik jauniausiajam 24-erių Jaredui kol kas sunkiai pavyksta įsitvirtinti elite, todėl jis dažniau žaidžia antrinėje AHL lygoje.

Ericas ir Jordanas atstovauja Karolinos „Hurricane“, abu jau yra tapę NHL čempionais. Tiesa, Ericas su dabartine komanda, o Jordanas – su Pitsburgo „Penguins“. Iki Stanley taurės nedaug pritrūko gynėjo pozicijoje žaidžiančiam Marcui – jis praėjusį pavasarį su Niujorko „Rangers“ buvo pasiekęs NHL finalą.

Nors jie ne keturi, o tik du, bet ne mažiau ryškiai NHL lygoje spindi švedai dvyniai Sedinai. 34-erių Henrikas ir Danielis visą karjerą žengia koja kojon. Kartu tapo 2006-ųjų olimpiniais Turino čempionais, atsiėmė 2011 m. geriausio Švedijos sportininko prizą (Viktorijos stipendiją), kartu jau daugelį metų bando į NHL viršūnę pagaliau atvesti Vankuverio „Canucks“ klubą.

Nors išoriškai jie identiški, bet žaidimo stiliai skirtingi. Henrikas pirmiausia garsėja kaip puikus asistentas, o Danielis – kaip mirtinas snaiperis. Žaisdami kartu jie yra neįveikiamas duetas.

Kuris geresnis?

Kuris iš brolių (seserų) geresnis? Tai itin dažnas klausimas. Jį nuolat juokais nuleidžia dvyniai Lavrinovičiai, girdami vienas kitą. Ne kartą į tokius klausimus teko atsakyti ir broliams Gasoliams.
Bent kurį laiką abejonių niekam nekilo. Pau Gasolis buvo vienas geriausių Europos krepšininkų, į pergales vedė Ispanijos rinktinę ir Memfio „Grizzlies“ klubą.

Kai 2008 m. pradžioje tarp „Grizzlies“ ir Los Andželo „Lakers“ įvyko mainai, kuriuose dalyvavo abu broliai, visa NBA tiesiog dūzgė, kaip „Lakers“ apgavo sistemą ir sukūrė čempionų komandą.2 psl. >>

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 132593 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-11-21 15:00:13 [post_date_gmt] => 2014-11-21 13:00:13 [post_content] => (All Over Press nuotr.) [post_title] => London, UK. KLITSCHKO UK Premiere at The Empire Leicester Square on 21st May 2012. Persons pictured: Wladimir Klitschko and Vitali Klitschko. Picture by Julie Edwards [post_excerpt] => Vitalijus ir Vladimiras Klyčko niekada nesikovė tarpusavyje. [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => london-uk-klitschko-uk-premiere-at-the-empire-leicester-square-on-21st-may-2012-persons-pictured-wladimir-klitschko-and-vitali-klitschko-picture-by-julie-edwards [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-11-21 15:00:13 [post_modified_gmt] => 2014-11-21 13:00:13 [post_content_filtered] => [post_parent] => 132592 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/11/AOP25.CB1YB0-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai