Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Barackas Obama

IQ | 2014-10-02

Rugsėjo 3 d., prieš pat NATO viršūnių susitikimą Velse, į Taliną atvyks JAV prezidentas Barackas Obama (53 metų). Čia jis susitiks su Estijos, Latvijos ir Lietuvos vadovais aptarti, kokios NATO priemonės yra būtinos Baltijos šalių saugumui užtikrinti ir regiono gynybai stiprinti.

Svarbiausias B. Obamos apsilankymo tikslas – politinis. Jis pasirinko NATO forpostą, arčiausiai Rusijos esančias ir pažeidžiamiausias Baltijos šalis. JAV prezidento atvykimas – tai savotiškas Johno Fitzgeraldo Kennedy vizito Vakarų Berlyne 1963 m. atkartojimas. Tuomet, Šaltojo karo įkarštyje, po Kubos krizės JAV vadovas norėjo pademonstruoti, kad amerikiečiai neapleis Vakarų Berlyno. Panašiai ir dabar B. Obama turėtų priminti, kad jo valstybė nusiteikusi ginti Baltijos šalis, jei tik iškiltų tokia būtinybė.

Gali būti, kad prezidentai aptars ir konkretesnius klausimus, kaip stiprinti Baltijos kaimynių gynybą. D. Grybauskaitės teigimu, NATO turėtų pakoreguoti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos gynybos planus, užtikrinti ilgalaikio saugumo priemones ir vykdyti konkrečias atgrasymo priemones. Mūsų interesas – kad regione būtų sustiprintos Aljanso sąjungininkų sausumos, oro ir jūrų pajėgos. Tai gali apimti ir nuolatinių (ar rotacinių) pajėgų dislokavimą Baltijos šalyse. Būtent apie tai akis į akį gali kalbėti D. Grybauskaitė su B. Obama – ar šis nusiteikęs atsiųsti karinius dalinius. Susitikime gali būti aptarti ir kiti aktualūs artimesnio bendradarbiavimo klausimai: suskystintųjų dujų iš JAV tiekimo galimybės, maisto produktų eksporto į JAV sąlygos ir pan.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 130005 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-08-27 15:46:22 [post_date_gmt] => 2014-08-27 12:46:22 [post_content] => (All Over Press nuotr.) [post_title] => Grassroots Event with President Obama in Delray Beach, Florida [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => grassroots-event-with-president-obama-in-delray-beach-florida [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-08-27 15:46:22 [post_modified_gmt] => 2014-08-27 12:46:22 [post_content_filtered] => [post_parent] => 130004 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/08/Obama_AllOverPress-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai