Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Biografija naujai

Viktorija Vitkauskaitė | 2014-12-18

Po keturių dešimtmečių Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje atgims šveicarų dramaturgo Maxo Frischo kūrinys „Biografija: vaidinimas“. Artėjant Gintaro Varno režisuoto spektaklio premjerai, Viktorija Vitkauskaitė su teatro vadovu Egidijumi Stanciku kalbėjosi apie sprendimą prikelti svarbiausius teatro istorijos dėmenis.

Į Kauną G. Varnas su premjera grįžta po trejų metų pertraukos. Kas šįkart atsirado pirmiausia – teatro kvietimas, režisieriaus iniciatyva ar mintis į repertuarą įtraukti M. Frischo kūrinį?

– Sakyčiau, kad širdimi G. Varnas niekur ir nebuvo išėjęs. Šis teatras yra jo kūrybinė erdvė, patys gražiausi jo spektakliai gimė čia. Su režisieriumi ilgai brandinome jo spektaklio galimybę, o kai galiausiai apsisprendėme dėl datos, rinkomės, kokią medžiagą statyti.

Ši M. Frischo pjesė Kauno dramos teatre jau statyta 1974 m. režisieriaus Vytauto Čibiro. Kas paskatino vėl imtis šio kūrinio?

– Mūsų šio sezono šūkis – „Istorija naujai!“. Žiūrėjome, kokie buvo patys reikšmingiausi spektakliai teatro istorijoje. V. Čibiro režisuotas „Biografija: vaidinimas“ kartu su aktoriais Gražina Balandyte ir Kęstučiu Geniu buvo visiškai naujas teatrinis žodis istorijoje. Todėl ir šiandien pasirinkome šį spektaklį.

Tai – jau ne pirma premjera šiais metais Kauno teatre, prikelianti anksčiau gyvavusį spektaklį. Turiu omenyje režisieriaus Jono Jurašo premjerą „Barbora“. Vis dėlto kodėl šį sezoną nutarta atgaivinti seniau statytus kūrinius?

– Šiemet pradėjome jubiliejinį 95-ąjį teatro sezoną. Žiūrime, kokie buvo iškiliausi kūrybiniai pasiekimai. Ta pati medžiaga po daug metų turi galimybę scenoje prabilti, sugrįžti visiškai naujai. Taip atsitiko su J. Jurašo režisuota „Barbora“, taip, tikiuosi, bus ir su „Biografija: vaidinimas“. Žiūrėdami į savo kūrybos istoriją mes stiprėjame, ypač naujoji karta įgauna atspirtį.

 Ką galite pasakyti apie G. Varno kūrybą Kauno dramos teatro kontekste? Tikriausiai ją galima vadinti viena lėmėjų tokio teatro veido ir vardo, koks yra šiandien?

– Tai labai platus klausimas, nes G. Varno kūryba daugiabriaunė ir sunkiai įvardijama. Tačiau jis tikrai yra vienas tų iškiliausių režisierių, kurie, turėdami aiškią viziją ir spektaklio koncepciją, labai kruopščiai dirba su aktoriais. Ir jie to pasiilgsta. Šiam kūriniui G. Varnas pasirinko aktorius, su kuriais anksčiau kūrė geriausius savo spektaklius. Taip pat įtraukė keletą jaunosios kartos atstovų – jiems tai bus puiki patirtis.

Kūrinio „Biografija: vaidinimas“ premjera bus sutinkamas gruodžio 19 d. minimas teatro gimtadienis. Kas 95-metį švenčiančiam jubiliatui šiandien būtų geriausia dovana?

– Ypač aukšto meninio lygio premjera. Tai būtų geriausia dovana teatrui. Žinoma, kiekvienam žiūrovui G. Varno spektaklis yra nelengvai gliaudomas. Bet norisi, kad tai būtų masalas pasistiprinti, aukštai iškelta kartelė, kurią visada siekiame įveikti.

M. Frischas, „Biografija: vaidinimas“, rež. G. Varnas. Vaidina Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas, Eglė Špokaitė, Vilija Grigaitytė ir kiti. Nacionalinis Kauno dramos teatras (Laisvės al. 71), premjera gruodžio 19 d.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 132509 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-11-21 12:06:24 [post_date_gmt] => 2014-11-21 10:06:24 [post_content] => [post_title] => Pagrindinis2 small [post_excerpt] => Vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje kuria aktorius D. Svobonas. [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => pagrindinis2-small [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-11-21 12:06:24 [post_modified_gmt] => 2014-11-21 10:06:24 [post_content_filtered] => [post_parent] => 132508 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/11/Pagrindinis2-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [1] => stdClass Object ( [ID] => 132829 [post_author] => 504 [post_date] => 2014-12-12 15:27:48 [post_date_gmt] => 2014-12-12 13:27:48 [post_content] => [post_title] => Svobonas [post_excerpt] => Vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje kuria aktorius D. Svobonas. [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => svobonas [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-12-12 15:27:48 [post_modified_gmt] => 2014-12-12 13:27:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 132508 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/11/Svobonas.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai