Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Didžiosios dalybos

IQ | 2014-10-10

Spalį Vyriausybė pateiks Seimui 2015 m. biudžeto projektą. Finansinė drausmė turės būti suderinta su planais padidinti krašto gynybos finansavimą ir grąžinti sunkmečiu sumažintas pensijas.

Kitąmet Lietuvoje keisis valiuta, tad valstybės, savivaldybių, Valstybinio ir socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetai bus rengiami ir litais, ir eurais. Taip pat numatoma priimti teisės aktų pataisų projektus, susijusius su euro įvedimu.

Biudžetų projektai kol kas nepaskelbti. Tačiau jau aišku, kad kitais metais krašto apsaugai turėtų būti skirta 1,38 mlrd. litų. Tai yra maždaug 400 mln. litų daugiau nei šiemet. Be to, valdantieji susitarė nuo kitų metų liepos padidinti senatvės pensijas. Vidutinė pensija esą pakils apie 16–17 litų. Tam kitų metų „Sodros“ biudžete reikės rasti papildomus 92 mln. litų.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad planuojamas kitų metų fiskalinis biudžeto deficitas bus procentiniu punktu mažesnis nei šiemet ir sieks apie 0,9 proc. bendrojo vidaus produkto.

2014 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos pajamos kartu su ES ir kitomis tarptautinėmis finansinės paramos lėšomis siekė 29,986 mlrd. litų, o išlaidos – 30,926 mlrd. litų. „Sodros“ pajamos buvo 9,974 mlrd. litų, o išlaidos – 11,2 mlrd. litų. PSDF biudžetas sudarė 4,717 mlrd. litų.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( )
Warning: asort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 288

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 292

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai