Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

(Ne)regėta korupcija

IQ | 2014-10-02

Stambių įmonių vadovai, teigiantys, kad korupcija ir kyšininkavimas jų šalyse dažni reiškiniai, nebūtinai yra su tuo susidūrę. Tai rodo 59 valstybėse atliktas „Ernst & Young“ tyrimas.

Daugiausia vadovaujamas pareigas einančių asmenų, tvirtinančių, kad kyšininkavimas ir korupcija paplitę jų šalyje, yra Egipte (100 proc.), Nigerijoje (88 proc.) ir Kenijoje (87 proc.). Iš europiečių daugiausia taip manančių vadovų yra Graikijoje (72 proc.), Čekijos Respublikoje ir Italijoje (po 69 proc.).

Tyrimą atlikę „Ernst & Young“ specialistai trijų Baltijos valstybių rezultatus sujungė. Estų, latvių ir lietuvių, manančių, kad korupcija ir kyšininkavimas dažni reiškiniai, buvo 34 proc. Tai – kiek mažiau, palyginti su 38 proc. siekusiu vidurkiu. Truputį anksčiau Specialiųjų tyrimų tarnybos užsakymu „Vilmorus“ atliktas tyrimas „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“ parodė, kad mūsų šalyje korupciją rimta problema laiko 30 proc. bendrovių vadovų.

Kalbėdami su „Ernst & Young“ tyrėjais, teiginiui, kad korupcija ir kyšininkavimas paplitę jų šalyje, prit­arė vos po 2 proc. vadovaujamas pareigas Austrijos, Suomijos ir Danijos didžiosiose įmonėse einančių asmenų.

Ne visi bendrovių vadovai, kurie akcentavo didelį korupcijos ir kyšininkavimo mastą, su šiomis problemomis buvo susidūrę realybėje. Tai, kad vienokiomis ar kitokiomis aplinkybėmis jų prašyta sumokėti kyšį, pripažino 60 proc. apklaustųjų Egipte, 4 proc. Nigerijoje ir 10 proc. Kenijoje.

Graikijoje tokių verslo vadovų buvo 12 proc., o Italijoje ir Čekijos Respublikoje – po 2 proc. Baltijos valstybėse šis rodiklis siekė 13 proc. – tai 6 procentiniais punktais daugiau už vidurkį.

Austrijoje, Danijoje ir Suomijoje, kur kalbančių apie didelį korupcijos ir kyšininkavimo mastą šalyje buvo mažiausiai, susidūrusių su šiomis problemomis taip pat nedaug. Austrijoje ir Danijoje po 2, o Suomijoje 4 proc. apklaustųjų. Jų nuomonė apie kyšininkavimo ir korupcijos paplitimą valstybėse ne visuomet priklauso nuo to, kaip įmonės kovoja su šiais reiškiniais.

Su teiginiu, kad vadovybė stipriai komunikuoja prieš kyšininkavimą ir korupciją nukreiptą politiką, Egipte sutiko vos 4 proc. Štai Austrijoje, Suomijoje, Danijoje, Nigerijoje, Kenijoje ir Graikijoje taip manančių dalis beveik siekė arba buvo didesnė nei 90 proc., nors nuomonė apie minėtų reiškinių paplitimą smarkiai skyrėsi.

Baltijos valstybėse teigusių, kad vadovai aktyviai kalba apie veiksmus, nukreiptus prieš kyšininkavimą ir korupciją, buvo 51 proc.

„Ernst & Young“ nuo 2013 m. lapkričio iki 2014 m. vasario 59 pasaulio šalyse ar teritorijose apklausė 2719 vadovaujamas pareigas didžiosiose įmonėse einančių asmenų. Baltijos valstybėse atlikti 53 interviu.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 129559 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-07-30 15:00:57 [post_date_gmt] => 2014-07-30 12:00:57 [post_content] => [post_title] => Zemelapis [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => zemelapis-11 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-07-30 15:00:57 [post_modified_gmt] => 2014-07-30 12:00:57 [post_content_filtered] => [post_parent] => 129558 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/07/Zemelapis.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai