Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Nestok, traukiny…

IQ | 2014-10-10

Amžiaus projektu vadinama „Rail Baltica“ artimiausiu metu turėtų būti išjudinta iš užsitęsusių diskusijų aklagatvio. Susisiekimo ministerija viliasi, kad spalį pagaliau bus pasirašyta bendros įmonės steigimo sutartis ir šis terminas nebebus nukeliamas, kaip įvyko rugpjūtį ir rugsėjį. Po trečdalį akcijų valdys „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „Rail Baltica statyba“ ir Latvijos bei Estijos bendrovės. Dar spalį būtina pateikti paraišką gauti finansavimą iš Europos Komisijos fondų.

Prireikė ne vienų metų, kol nuo kalbų pereita prie darbų. Dar pernai rugsėjį Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos transporto ministrai pasirašė deklaraciją dėl bendros „Rail Balticos“ įmonės steigimo ir bendradarbiavimo stiprinimo. Tačiau kilnūs tikslai virto aštriais ginčais, kai estai pasipiktino lietuvių planais keisti „Rail Balticos“ maršrutą ir į jį įtraukti Vilnių.

Jau beveik du dešimtmečius planuojama, kaip europinės vėžės geležinkelis turėtų sujungti Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną, Vilnių ir Varšuvą, vėliau būti pratęstas iki Berlyno. Šalys yra pripažinusios, kad be ES lėšų, kuriomis numatoma finansuoti 85 proc. iš 13–18 mlrd. litų projekto vertės, jis taip ir liks tik tolima svajonė.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 130603 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-09-24 16:54:54 [post_date_gmt] => 2014-09-24 13:54:54 [post_content] => [post_title] => Rail_baltica_dar small [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => rail_baltica_dar-small [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-09-24 16:54:54 [post_modified_gmt] => 2014-09-24 13:54:54 [post_content_filtered] => [post_parent] => 130597 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/09/Rail_baltica_dar-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)


Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai