Dienos skaičius
62
Tiek procentų Lietuvos gyventojų priskiria save vidurinei klasei.
Visi tekstai

Tema

Kas tu toks?

IQ | 2014-11-10

Jeigu skaitote šį tekstą, nes įsigijote žurnalą IQ ir tai nėra atsitiktinumas, galite drąsiai save įrašyti į vidurinės klasės gretas. Jei vis dėlto norite tuo galutinai įsitikinti ar galbūt įvertinti pažįstamus, siūlome atlikti šį neilgą testą. Į kiek­vieną teiginį jums reikia atsakyti „taip“ arba „ne“. Teigiamas atsakymas vertinamas 1 balu, neigiamas – 0 balų. Susumavę balus gausite atsakymą. Nenusiminkite, jei jis neatitiks jūsų lūkesčių. Atsiminkite, kad socialinės klasės nėra prigimtinės kastos – šiuolaikinės demokratinės valstybės, kuriose funkcionuoja laisvoji rinka, daugeliui žmonių suteikia galimybę kopti socialinės klasės laiptais.

1. Dirbu kvalifikuotą darbą, esu smulkusis verslininkas arba užsiimu individualiąja veikla.

2. Mano pajamos atskaičius mokesčius per mėnesį siekia bent 1200 litų ar daugiau.

3. Gaunamų pajamų visiškai pakanka savo ir savo šeimos narių būtiniems poreikiams patenkinti.

4. Norint įsigyti brangesnį pirkinį, pavyzdžiui, atostogų kelionę, naują kompiuterį ar automobilį, man nebūtina sumažinti kasdienių išlaidų.

5. Taupyti, investuoti ar papildomai kaupti galiu skirti bent dešimtadalį atlyginimo.

6. Apskritai manau, kad finansiniu atžvilgiu gyvenu ne blogiau už aplinkinius.

7. Abejoju, kad Vakarų šalyse galėčiau rasti geresnių darbo galimybių.

8. Gyvenamąją vietą keičiu rečiau negu kartą per metus arba gyvenu nuosavame būste.

9. Nesiskundžiu dideliais sveikatos sutrikimais, o susidūrus su tokiomis bėdomis man pakaktų galimybių jas išspręsti.

10. Stengiuosi aktyviai leisti laisvalaikį, jį skiriu savo pomėgiams, kurie susiję su veikla už namų sienų.

11. Nepriklausomai nuo to, kur pasirenku leisti laisvalaikį, save apibūdinu kaip miesto žmogų.

12. Manau, kad išsilavinimas yra svarbus veiksnys, siekiant geresnių galimybių darbo rinkoje.

13. Manau, kad mano kaip rinkėjo balsas turi reikšmę, todėl stengiuosi nepraleisti nė vienų rinkimų.

14. Bendruomenėje esu gerbiamas žmogus, o mano politinė įtaka viršija statistinio rinkėjo galimybes.

7 ir mažiau balų
Žemesnioji klasė

Finansinės ar gyvenimo būdo ypatybės jūsų neleidžia tapatinti su statistiniu vidurinės klasės atstovu. Tačiau, pasikeitus tam tikroms jūsų gyvenimo aplinkybėmis, galite patekti į vidutiniokų gretas.

8–11 balų
Vidurinė klasė

Pagal daugelį kriterijų atitinkate vidurinės klasės atstovo paveikslą. Tai nereiškia, kad gyvenate be rūpesčių. Bet noras siekti dar geresnės gyvenimo kokybės – vienas pagrindinių šio sluoksnio žmonių bruožų.

12–14 balų
Aukštesnioji klasė

Jūsų finansinės galimybės arba politinė galia viršija daugelio vidurinės klasės atstovų charakteristikas. Tikėtina, kad stovite ant aukštesnio socialinio laiptelio negu daugelis šalies gyventojų.

Puslapis 1

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/scbmediaeu/domains/iq.lt/public_html/wp-content/themes/eiq_3/single-default.php on line 274
Array ( [0] => stdClass Object ( [ID] => 132127 [post_author] => 598 [post_date] => 2014-10-31 16:24:50 [post_date_gmt] => 2014-10-31 13:24:50 [post_content] => (All Over Press nuotr.) [post_title] => man with painted ladder on wall [post_excerpt] => [post_status] => inherit [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => man-with-painted-ladder-on-wall [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2014-10-31 16:24:50 [post_modified_gmt] => 2014-10-31 13:24:50 [post_content_filtered] => [post_parent] => 132126 [guid] => http://iq.lt/wp-content/uploads/2014/10/AOP25.BRFD33-small.jpg [menu_order] => 0 [post_type] => attachment [post_mime_type] => image/jpeg [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Rūpinimasis paprastu žmogumi nėra nauja tendencija politikoje. Toks veidmainiškiems totalitariniams metu ...
Pagrindinė prognozavimo tezė teigia, kad „viskas bus taip pat, tik kainuos brangiau“. Ši prognozė ...
Didžiausią įspūdį per Seimo rinkimus ir koalicijos derybas man padarė ne sociologinių pranašysčių ...

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:

Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e

Visi straipsniai