Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Iki ketvirtos ryto
Ieva Rekštytė-Matuliauskė
Tatjana Pabradės diskotekoje. (Andrew Mikšio nuotr.).

Fotografas Andrew Mikšys teigia taip ir neperpratęs, kodėl jo fotografijų ciklas „Disko“ sulaukė tiek dėmesio bei įvairių nuomonių ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Ieva Rekštytė-Matuliauskė kalbasi su nuotraukų autoriumi ir ieško prieš gerus penkiolika metų Pabradės diskotekoje užfiksuotos merginos. Ar ji vis dar mėgsta šokti?

2000 ar 2001 m. gegužė. Tatjana Voitechovič šiandien švenčia savo gimimo dieną ir ruošiasi iš širdies pašėlti gimtosios Pabradės diskotekoje. Kaip įprastai, kiek tik laikys kojos arba, kitaip tarus, iki paryčių. Kiekvieną savaitgalį čia groja DJ Playboy, kuriam miestelio jaunimas turi priekaištų, kad šis laikosi įsikibęs savo repertuaro ir naujų kūrinių įterpia kur kas rečiau, nei lankytojai pageidautų. Be to, jis niurzga, kai naktinėtojai, kurių čia susirenka ir iš aplinkinių gyvenviečių, karinio poligono bei pabėgėlių priėmimo centro, prašo pagroti jų mėgstamas dainas. Tačiau nusiteikimo šokti iki saulei patekant šie tobulintini dalykai vis tiek nenumalšina, kaip tvirtina Tatjana. Merginai ypač patinka, kad salė, kurioje kiekvieną penktadienį ir šeštadienį vyksta diskoteka, padabinta kosmosą imituojančiomis didžiulėmis dekoracijomis, išskleistomis per visas sienas. „Įjungus neonines šviesas sustiprėdavo įspūdis, kad esi tikrame klube“, – susižavėjusi pabrėžia ji.

Šiandien su Tatjana šnekučiuojamės artėjant trisdešimtajam jos gimtadieniui. Mudvi susiskambinome per „Skype“: šiuo metu ji gyvena Anglijoje, netoli Londono, ir prisipažįsta maloniai nustebinta A. Mikšio žinutės, jog ją nori pakalbinti žurnalistė.

Apie šią savo paauglystės nuotrauką Tania sužinojo visai netikėtai. Kolumbijoje gyvenanti jos bendraklasė atsiuntė nuorodą, kurioje mergina perskaitė apie A. Mikšio išleistą knygą ir pamatė savo atvaizdą, apie kurį jau buvo spėjusi primiršti. „Netrukus prasidėjo atostogos, grįžau į Lietuvą ir nulėkiau įsigyti Andrew knygos. Atsivertusi savo nuotrauką pastebėjau, kad prie jos nurodyta klaidinga data, todėl ilgai nelaukusi nutariau jam apie tai parašyti“, – kaip atnaujino ryšius su fotografu, prisimena pašnekovė.

2016 12 28 17:17
Spausdinti